Atgriezties pie raksta

Bez darba esošais Bērziņš iekļauts Latvijas izlasē

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosaucis 22 basketbolistus, kuri pretendē uz līdzdalību septembrī Stambulā paredzētajā Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Kandidātu vidū vieta rasta arī 32 gadus vecajam ogrēnietim Kasparam Bērziņam. Viņam šī sezona gan izvērtusies visnotaļ nesekmīga. 


2016.gada vasarā no Bērziņa pakalpojumiem atteicās Sanktpēterburgas (Krievija) "Zenit", kas 213cm garajam basketbolistam gan netraucēja iekļūšanu izlases rindās un aizvadīt 2016.gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. 


Tā gada rudenī Bērziņš jau pievienojās dzimtās pilsētas klubam | Ogre/Kumho Tyre", paturot tiesības doties uz citas raudzes komandu, ja būs piedāvājumi. Viens no Ogres Basketbola skolas talantīgākajiem audzēkņiem piedalījās tikai divās spēlēs Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijā.


Šā gada janvārī Kaspars paziņoja par Ogres komandas atstāšanu un devās uz VTB Vienotās basketbola līgas tobrīdējo līdervienību Krasnodaras (Krievija) "Lokomotiv-Kubaņ". Ogrēnietis jaunajā mājvietā gan debitēja tikai 28.februārī, kad bija pilnībā sadziedējis vēl "Ogre/Kumho Tyre" laikā iegūto traumu. Tieši veselības likstas un fiziskā sagatavotība bija par iemeslu, lai Krasnodaras klubs paziņotu par līguma laušanu ar Latvijas vienu no augumā garākajiem basketbolistiem. 


Līdz pat šim brīdim Kaspars nav noslēdzis jaunu līgumu, paliekot bez spēļu prakses. Tomēr tas treniņu procesu nav ietekmējis, un basketbolists ir gatavs palīdzēt izlasei.


Kaspars Bērziņš no nupat pieteiktajiem 22 spēlētājiem ir viens no vispieredzējušākajiem un visrezulatīvākajiem basketbolistiem. 117 spēlēs (3. rādītājs) ogrēnietis guvis 1047 punktus (2. rādītājs). Bērziņa kontā ir divi Eiropas čempionāta finālturnīri.


Latvijas izlase gatavošanos Eiropas čempionātam sāks 17.jūlijā un pirms "Eurobasket 2017" aizvadīs deviņas pārbaudes spēles. To laikā Bagatskis veiks spēlētāju sijāšanu jeb pakāpeniski samazinās izlases kandidātu loku līdz 12 basketbolistiem.


Latvijas izlase "Eurobasket 2017" priekšsacīkstēs spēlēs Stambulā vienā grupā ar Lielbritāniju, Krieviju, Beļģiju, Serbiju un mājinieci Turciju. Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies no 30.augusta līdz 17.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/basketbols/38980

2017. gada 14. jūnijā, 15:47, Basketbols
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Janis Romanovskis • 2017. gada 15. jūnijā, 11:35
totāli sviestains virsraksts

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet