Atgriezties pie raksta

Ogrēnietis Atelbauers ar izlasi cīnās Eiropas čempionātā

Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā notiekošajā Eiropas basketbola čempionātā U18 puišiem Latvijas izlase ar ogrēnieti Dāvidu Atelbaueru ierindā apakšgrupu fāzē jau paguvusi gūt uzvaru un reizi piedzīvot zaudējumu.

Sestdien latvieši ar rezultātu 78:61 uzveica čempionāta saimniekus slovākus. Atelbauers spēli sāka starta pieciniekā. Laukumā pavadītajās 24 minūtēs un 21 sekundē (otrs lielālais spēles laiks komandā) ogrēnietis guva 14 punktus (otrais rezultatīvākais komandā), izcīnīja divas bumbas zem groziem, veica četras rezultatīvas piespēles un pieļāva četras kļūdas.

Savukārt svētdien Latvijas valstsvienība piedzīvoja sagrāvi pret vieniem no turnīra favorītiem Francijas izlasi – 49:93. Arī šoreiz Dāvids spēlē iesaistījās jau no pirmās sekundes un laukumā pavadīja vislielāko spēles laiku komandā – 26 minūtes un 52 sekundes. Diemžēl atvēlētajā laikā ogrēnietis punktus neguva, un gluži kā visi komandas biedri cīņu pabeidza ar izteikti negatīvu lietderības koeficientu (visiem vismaz -9).

Otrdien Latvijas puiši mērosies spēkiem ar fiziski spēcīgajiem Bosnijas un Hercegovinas vienaudžiem, kuri šajā turnīrā guvuši tikai uzvaras. Pēc šī dueļa kļūs arī zināmi latviešu pretinieki astotdaļfinālā (Lietuva, Grieķija, Slovēnija vai Somija).

2017. gada 31. jūlijā, 11:22, Basketbols