Atgriezties pie raksta

Atelbauers ar izlasi nepārvar grieķu "barjeru" Foto Video

Latvijas basketbola U18 izlase ar ogrēnieti Dāvidu Atelbaueru ierindā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā notiekošajā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā sīvā cīņā mača galotnē atzina Grieķijas vienaudžu pārākumu ar rezultātu 65:71.

Pēc līdzvērtīgā duelī aizvadītā pirmā puslaika trešās ceturtdaļas sākumā latvieši nonāca iedzinējos (31:40) taču spēja atspēlēties un ceturtās ceturtdaļas ievadā pat izvirzījās vadībā ar 53:49. Tomēr izšķirošo lūzumu spēles gaitā panāca atlētiskākie un fiziski nobriedušākie Grieķijas basketbolisti, vēlāk arī izcīnot panākumu visā spēlē.

Ar kolektīvu cīņassparu un taktiski pareizu darbību latvieši guva virsroku cīņā pie groziem (41-38) un mazliet precīzāk uzbruka no tālienes (7/25 pret 5/23), bet retāk tika pie sodu mešanas (8/11 pret 14/19) un mazliet neprecīzāk uzbrukuma no divpunktu distances (18/38 pret 21/43).

Atelbauers spēli sāka starta pieciniekā, laukumā pavadīja 23 minūtes un 36 sekundes, guva 8 punktus, atdeva 4 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 3 atlēkušās bumbas.

Līdz ar to Latvijas izlase rītdien ar Ukrainu mērosies spēkiem mazajā ceturtdaļfinālā jeb turpinās čempionātu cīņā par 9. vietu.

2017. gada 3. augustā, 09:05, Basketbols