Atgriezties pie raksta

Sīpoliņam ar izlasi bronza pasaules universiādē Taivānā

Ogrēnietis Guntis Sīpoliņš Latvijas studentu basketbola valstsvienības rindās nupat Taivānā izcīnīja bronzu pasaules universiādē, cīņā par trešo vietu ar rezultātu 81:74 apspēlējot Serbiju.

Spēles ievadā vairāk dominēja Serbijas basketbolisti, ātri izveidojot sešu punktu pārsvaru. Vēl pirms latvieši atvēra savu punktu bagāžu, savainojumu guva starta pieciniekā izgājušais ogrēnietis Guntis Sīpoliņš. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar sešu punktu deficītu – 14:20. Otrā ceurkšņa sākumā Sīpoliņš mēģināja atgriezties spēlē, taču pēc nedaudz vairāk nekā minūtes galvenais treneris veica maiņu. Pēc pirmā puslaika latvieši atradās iedzinējos – 26:35.

Lai arī Sīpoliņš spēles atlikušo daļu pavadīja uz rezervistu soliņa un komandai bija jāiztiek bez viena no izlases līderiem, ogrēnietis aktīvi atbalstīja savus komandas biedrus, ar ovācijām uzmundrinot katru sekmīgo epizodi. Trešajā cēlienā Latvijas studentiem izdevās ne tikai atspēlēt mīnusus, bet arī pārņemt vadības grožus – 51:48. Latvieši pamatīgi iekrampējās Taivānas bronzā, nosargājot līderu statusu līdz pat finālsirēnai – 81:74.

Sīpoliņš laukumā pavadītajās 4 minūtēs un 42 sekundēs paguva izdarīt vienu neprecīzu metienu, izcīnīt 2 atlēkušās bumbas, pārtvert vienu piespēli un pieļaut vienu kļūdu. Turnīrā līdz finālam Sīpoliņš vidēji laukumā pavadīja 25 minūtes un guva 17 punktus.

2017. gada 29. augustā, 14:30, Basketbols