Atgriezties pie raksta

BK "Ogre" nepārspēts arī vēju pilsētā

"OlyBet" Latvijas Basketbola līgā piekto panākumu pēc kārtas trešdien, 18.oktobrī, guva BK "Ogre", sezonas pirmajā izbraukumā mačā uzveicot "Betsafe/Liepāja" – 99:76.

Sezona ogrēniešiem iesākās vairāk nekā vērienīgi – četras uzvaras no četrām savā laukumā notiekošajām spēlēm. Būdami uz šī pozitīvā viļņa, BK "Ogre" devās iekarot arī vēju pilsētas grozus. Liepājas klubs tobrīd jau paguva izbaudīt atšķirīgu emociju gammu – uzvara un zaudējums.

Pirmo sekmīgo uzbrukumu veica viesi, Laurim Mizim trāpot tālmetienu. Drīz vien arī liepājnieki izvirzījās vadībā (8:7 un 15:14), taču tad sekoja BK "Ogre" 6:0 izrāviens, ļaujot trenera Artūra Visocka-Rubeņa padotajiem nokļūt nedaudz drošākā atsatatumā – 20:15. Ceturtdaļas izskaņā laukuma saimnieki gan spēja atbildēt ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas, pietuvojoties līdz -1.

Nākamās desmitminūtes ievadā liepājniekiem izdevās panākt arī neizšķirtu (22:22), taču tad savus trīnīšus izšāva Gints Antrops, Rinalds Sirsniņš un arī Jānis Antrops (22:31). Vēju pilsētas komandas galvenajam trenerim nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā savu tālmetienu veica arī liepājnieki, bet laukuma pretējā grozā lidoja J.Antropa nākamais sekmīgais mēģinājums no septiņu metru distances. Vadības grožus ciešāk savilka Jānis Pozņaks, groza tuvumā trāpot divus metienus pēc kārtas, – 38:26. Puslaika izskaņā "Betsafe/Liepāja" spēja saņemties, pietuvojoties pat līdz četru punktu deficītam (37:41), tomēr divas sekundes pirms svilpes atzīmējās oponentu saspēles vadītājs Mārcis Vītols – 43:37.

Arī trešo ceturksni apņēmīgāk sāka mājinieki, pateicoties leģionāru ieguldījumam, pievelkot līdz divu punktu robežai, – 41:43. Ogrēnieši gan negrasījās rotaļāties ar uguni un strauji atjuanoja krietni drošāku astoņu punktu handikapu – 49:41. Aptuveni trīs minūtes pirms ceturtdaļas izskaņas BK "Ogre" pārsvars atkal jau sasniedza divciparu skaitli – 62:51. Ar labu precizitāti no soda metiena līnijas ogrēnieši nostiprināja atstatumu, pirms pamatlaika noslēdzošā cēliena iegūstot +13 (70:57).

Dueļa beidzamajā nogrieznī Liepājas basketbolisti aktīvi centās panākt lūzumu un iedvest neticību pretinieku prātos. Tomēr BK "Ogre" jau bija sajutis tuvojošos piekto panākumu pēc kārtas, paturot iniciatīvu savās rokās. Pēc Riharda Zēberga precīzā tālmetiena ogrēniešiem jau 20 punktu pārsvars (85:65). Atlikušajās piecās minūtēs spēles raksturs nemainījās, un BK "Ogre" droši pabeidza spēli ar sev tīkamo iznākumu – 99:76.

Turnīra šābrīža vicelīderiem (arī BK "Ventspils" ir 5 uzvaras 5 spēlēs, bet pateicīgāka gūto/ielaisto punktu starpība) nākamās trīs cīņas novembrī arī paredzētas izbraukumā – 4. datumā pirmo reizi sezonā ar "Jūrmalu", 12. – ar jau reizi uzveikto Latvijas Universitāti un 18. – ar kādreizējiem čempioniem "Valmiera/ORDO". Pēc tam ogrēniešiem būs divas mājas spēles.

"Betsafe/Liepāja" – BK "Ogre" 76:99 (19:20, 18:23, 20:27, 19:29)

BK "Ogre": Sīpoliņš 21, Pozņaks 14, Zēbergs 13, G. Antrops 11, Sirsniņš 10 (8 rez.p.), J. Antrops 10, Mizis 8, Niedra 7, Vītols 3 (8 rez.p.), Atelbauers.

2017. gada 19. oktobrī, 09:55, Basketbols