Atgriezties pie raksta

BK "Ogre" savā laukumā grauj Kazahstānas "sniega leopardus"

Otrdienas vakarā Ogres 1. vidusskolas sporta hallē savu pirmo uzvaru Baltijas Basketbola līgas jaunajā sezonā guva BK "Ogre", ar rezultātu 96:51 sagraujot Atirau (Kazahstāna) Barsy.

Spēles pirmajā ceturtdaļā vadībā periodiski izvirzījās viesi, kamēr ogrēnieši vairākkārtīgi atjaunoja neizšķirtu. Nepilnas trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām pirmo reizi līderu statusā atradās arī BK "Ogre" – 11:10. Oponenti gan atbildēja ar 5:0 izrāvienu, bet pēc pirmajām desmit minūtēm ieguva trīs punktu priekšrocību – 17:14.

Otrā perioda ievadā Jānis Pozņaks pēc bumbas trieciena grozā no augšas panāca -2 (16:18). Kazahi atbildi parādā nepalika, tiekot pie lielākā handikapa spēlē, – 22:16. Tomēr mājinieki ar precīziem metieniem no distances ne tikai liedza Kazahstānas komandas basketbolistiem palielināt atstatumu, bet arī spēja pārņemt vadības grožus – 24:22. Arī turpinājumā ogrēnieši lūkoja laimi aiz 7 metru atzīmes, kas arī deva vēlamo rezultātu. Pretinieki vēl centās iemest sprunguli BK "Ogre" punktu mašīnas ritenī, taču tas jau darbojās ar neapturamu enerģiju. Roka nenodrebēja Mārcim Vītolam, Jānim Antropam, Rinaldam Sirsniņam un Robertam Niedram. Tas ļāva BK "Ogre" puslaika pārtraukumā doties ar 14 punktu handikapu – 46:32.

Otrais puslaiks sākās ar ogrēniešu veikto 7 punktu izrāvienu. Klāt pieskaitot iepriekšējā ceturtdaļā gūtos bezatbildes punktus, BK "Ogre" tobrīd aizjoza priekšā ar 13 punktiem pēc kārtas. Tas ļāva palielināt atstatumu jau līdz acītei – 53:32. Turpinājumā arī kazahu trenerim kļuva skaidrs, ka nekāda atspēlēšanās šeit vairs nesanāks. Gan trešajā, gan ceturtajā ceturksnī Ogres komanda guva vismaz divas reizes vairāk punktu nekā pretinieki (26:10 un 24:9). Rezultātā BK "Ogre" guva BBL jaunās sezonas pirmo uzvaru – 96:51.

"Ogre" – "Barsy" 96:51 (14:17, 32:15, 26:10, 24:9)

"Ogre": Sirsniņš 22, Vītols 20 (6rp), Antrops 14, Pozņaks 11, Atelbauers 9, Niedra 6 (6ab), Sīpoliņš 5, Zēbergs 5, Mizis 4 (6ab).

2017. gada 7. novembrī, 21:43, Basketbols