Atgriezties pie raksta

"Ogre" uzveic nepiekāpīgo "Valka/Valga"

Sestdienas vakarā "OlyBet" Latvijas Basketbola līgā (LBL) BK "Ogre" savā laukumā spraigā cīņā mača beidzamajās sekundēs izcīnīja uzvaru spēlē ar Latvijas un Igaunijas apvienoto komandu "Valka/Valga" – 

Abām komandām šī bija pirmā savstarpējā spēle šajā sezonā. "Ogre" atrodas turnīra tabulas otrajā vietā, bet "Valka/Valga" cīnās par vietu labāko sešiniekā. Pašlaik izdevies izcīnīt tikai divas uzvaras, kamēr Igaunijas čempionātā "Valga/Valga" atzīstamāk cīnās. Lai nu kā, mačā Ogrē mājinieki noteikti bija favorīti.


Spēles sākās ar Mārča Vītola un Roberta Freimaņa precīzajiem tālmetieniem. Ogrēnieši spēli sāka ļoti aktīvi abos laukuma galos, esot noskaņoti īpaši kareivīgi. Neskatoties uz to, "Valka/Valga" spēja izvirzīties vadībā ar 10:3 trīs nospēlētajās minūtēs. Likās, ka "Ogres" uzbrukums atmodās, bet visus pieklusināja Freimaņa otrais un trešais precīzais tālmetiens (16:7). Pēc minūtes pārtraukuma "Ogre" sāka pakaļdzīšanos, sadeldējot rezultāta starpību līdz minimumam (15:16). Ceturtdaļas beigās komandas vairākkārt kļūdījās, kas "Valkai/Valgai" ļāva saglabāt nelielu pārsvaru - 21:18.


Otrās ceturtdaļas sākumā abām komandām ar metieniem nesekmējās, ogrēniešiem nespējot gūt punktus pat vienkāršās situācijās groza apakšā. Pēc divām spēlētām minūtēm Kristaps Miglinieks trāpīja tālmetienu, palielinot pārsvaru līdz sešiem punktiem. Turpinājumā rezultativitāte neuzlabojās, "Ogrei" pat ar daudzajām otrajām iespējām nespējot gūt punktus. Ogrēnieši tomēr bija pirmie, kuri uzlaboja savu sniegumu, pēc Vītola precīzā tālmetiena arī izvirzoties minimālā vadībā (29:28). Pēdējās divās minūtēs viesi atstāja pretiniekus bez punktiem, bet paši atguva vadību, uzvarot pirmo puslaiku ar rezultātu 31:29.


Otro puslaiku apņēmīgi sāka Ogres komanda, veicot 6:0 izrāvienu. Aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, bet ar to bija gana, lai beidzot iegūtu iniciatīvu un apturēt "Valkas/Valgas" pretestību. Vēl ceturtdaļas vidū Miglinieks ar precīzu tālmetienu atgrieza viesus vadībā (36:35), bet jau otrajā laukuma galā Jānis Pozņaks bija precīzs. Pēdējās divas minūtes trešajā ceturtdaļā sekmīgāk nospēlēja "Ogre", veica izrāvienu un pēc 30 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 48:41.


Ceturtajā ceturtdaļā viss pagriezās kājām gaisā. "Valka/Valga" sasparojās uzbrukumā, trīs minūtēs veicot 9:2 izrāvienu un piespiežot Artūru Visocki - Rubeni ņemt minūtes pārtraukumu (50:50). Līdz ceturtdaļas vidum "Ogre" izvirzījās vadībā, bet ar precīzu tālmetienu Edgars Lasenbergs nepieļāva tālāku izrāvienu. Vēl pusotru minūti vēlāk viesiem izdevās atgriezties vadībā. Tiesa piekliboja spēle aizsardzībā, otrā laukuma galā bumbu triecot grozā no augšas Guntim Sīpoliņam. Abām komandām labas epizodes mijās ar kļūdām, kas varēja būt izšķiroši. Pēdējo minūte varēja sākties ar neizšķirtu, bet Lasenbergs pēc lieliska caurgājiena nespēja realizēt vienkāršu metienu. Savā nākamajā uzbrukumā Freimanis trāpīja ļoti svarīgu tālmetienu, izvirzot savu komandu vadībā (61:60).


Pēc minūtes pārtraukuma visu spēli nespējis trāpīt Sirsniņš trāpīja traku tālmetienu, izglābjot "Ogri". "Valkai/Valgai" vēl bija pēdējais uzbrukums, to uzņēmās Freimanis, bet nebija precīzs. Atlēkušo bumbu izcīnīja Rains Rādiks, kurš vienkāršā situācijā neguva divus punktus ar sodu. Sekoja soda metieni, Rādikam nerealizējot nevienu no tiem. "Ogrei" ar to pietika, lai izcīnītu laimīgu uzvaru ar rezultātu 65:61.


Uzvarētāju labā attiecīgi 16 un 14 punktus guva Mārcis Vītols un Rihards Zēbergs, kura rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas. "Valkas/Valgas" rindās ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Roberts Freimanis.


"Ogre" - "Valka/Valga" 65:61 (18:21, 11:10, 19:10, 17:20)


"Ogre": Vītols 16, Zēbergs 14 (6 ab), Sīpoliņš 8 (7 ab), Niedra 7 (3 bl), Pozņaks 6, Sirsniņš 5, Mizis 4, G.Antrops 2, Atelbauers 2, J.Antrops 1.

Materiāls publicēts sadarbībā ar
sportacentrs.com
Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/basketbols/40242

2017. gada 25. novembrī, 21:48, Basketbols
sportacentrs.com

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet