Atgriezties pie raksta

Ogres BS audzēkņi un BK "Ogre" treneris palīdz izkalt vēsturisko Latvijas U18 sudrabu Foto

Svētdien par Eiropas U18 čempionāta basketbolā sudraba medaļas ieguvēju kļuvusi turnīra saimniece - Latvijas valstsvienība, kuras rindās godam cīnījās arī divi Ogres Basketbola skolas audzēkņi, kā arī basketbola kluba "Ogre" galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

Visockis-Rubenis cīņai Eiropas čempionātā Latvijas izlasē iekļāva arī 202cm garo Mārci Šteinbergu un 200 cm garo Oskaru Jakubu Helbovicki.

Ventspilī notiekošajās apakšgrupu cīņās Latvija uzveica Grieķiju (80:74) un Itāliju (90:68), taūc piedzīvoja neveiksmi pret Itāliju (73:77). Astotdaļfinālā lieliskā cīņa vien ar punkta handikapu tika pārspēta Turcija (62:61), bet ceturtdaļfinālā, spēlējot jau "Arēnā Rīga" izdevās sarūgtināt Lielbritāniju (76:51).

Pusfinālā saspringtā duelī otrajā plānā tika astāti vienaudži no Krievijas (91:80).

Visbeidzot, finālā jeb cīņā par zelta godaglām latvieši teju visu spēli atradās iedzinējos, periodiski atjaunojot intrigu par mača uzvarētāja noteikšanu, tomēr soli priekšā allaž atradās Serbijas basketbolisti, kuri svinēja drošu panākumu čempionāta izšķirošajā spēlē - 99:90. Savukārt Latvijas izlase guva līdz šim augstvērtīgāko sasniegumu Eiropas U18 čempionātos - sudraba medaļas.

Šteinbergs iesaistījās sešās no kopumā 7 turnīrā notikušajām Latvijas izlases spēlēm, vidēji laukumā pavadot 6 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā vidēji guva 1,7 punktus un izcīnīja 1,4 atlēkušās bumbas. Savukārt Hlebovickis piedalījās četros mačos, tiekot pie vidēji aptuveni četrarpus spēles laika minūtēm, vidēji trāpot 1 punktu un izcīnot 1 atlēkušo bumbu.

2018. gada 6. augustā, 13:18, Basketbols