Atgriezties pie raksta

Leģionāri aizlidojuši; Latvijas klubi LIBL gaida klasifikāciju Latvijas čempionātā

Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) sezona pēc koronavīrusa Covid-19 izraisītās sacensību apturēšanas Latvijā ir praktiski beigusies, leģionāriem dodoties mājup un komandām gaidot vietu piešķiršanu Latvijas čempionātā, sarunā ar aģentūru LETA pirmdien un otrdien apstiprināja Latvijas vadošie vīriešu klubi.

Ceturtdien notiks Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēde, kurā tiks lemts par vietu sadali Latvijas čempionātā jeb klasifikāciju. Tikmēr Latvijas vadošie klubi jau faktiski pabeiguši sezonu.


Komandas pirmdien saņēma paziņojumu no LBS, ka basketbola sezona ir beigusies, un atlikusi tikai klasifikācija Latvijas čempionātā.


"Lielu cerību, ka pēc mēneša kaut kas būtu uzlabojies, nav," saka "VEF Rīga" direktors Gatis Jahovičs. "Arī no leģionāriem Latvijā palicis tikai Ksavjers Teimss, kuram ir mazs bērns, un tāpēc spēlētājs pagaidām izvēlējies palikt šeit. Pēc valdības paziņojuma pārtraucām treniņus, un šobrīd gaidām, ka droši vien pēc Latvijas - Igaunijas basketbola līgas (LIBL) rezultātiem tiks piešķirtas vietas Latvijas čempionātā. Lietuvā, nespēlējot līdz galam, par čempionu kļuva Kauņas "Žalgiris", un droši vien arī kaut kas līdzīgs būs mums."


"Pats vakar vedu mūsu leģionāru Džeimsu Beitemonu uz lidostu, un ar to pašu reisu aizlidoja arī "Ventspils" un "VEF Rīga" ārzemnieki," uz sezonas beigām norāda arī "Ogres" kluba ģenerālmenedžeris Jānis Laganovskis. "Zāles nav pieejamas, un tas nebūtu nopietni pēc mēneša dīkstāves atsākt spēlēt. Tā būtu liela iespēja gūt traumu, it sevišķi gados vecākiem basketbolistiem."


"Žēl, ka tā notika, jo komanda rūpīgi gatavojās gan finālčetrinieka sacensībām LIBL, gan Latvijas čempionāta izšķirošajām cīņām. Akcents tika likts tieši uz Latvijas čempionātu," rūgtumiņš par koronavīrusa izbojāto sezonas noslēgumu palicis arī "Ventspils" kluba valdes prikšsēdētājam Uldim Boitmanim, kurš lika noprast, ka Ventspilij bija lielas izredzes rīkot četru labāko LIBL komandu cīņas. "Tomēr gan Latvijas valdības, gan LBS vadības lēmums bija pamatots un attaisnots."


Boitmanis arī atzīmēja, ka visi komandas ārzemnieki pirmdien veiksmīgi aizlidojuši no Latvijas.


Savukārt Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš apstiprināja, ka par komandu klasifikāciju ne tikai Latvijas čempionātā ar LIBL komandu līdzdalību, bet arī visās LBS rīkotajās Latvijas vīriešu un sieviešu līgās tiks lemts LBS valdes sēdē ceturtdien. Viņš norādīja, ka grūtības lēmumu pieņemšanā varētu radīt fakts, ka Latvijas zemākajās līgās komandas sacenšas reģionālajās zonās.


Sestdien LIBL valdes sēdē tika pieņemts lēmums apturēt LIBL sacensības, un tajā pašā dienā Latvijas un Igaunijas basketbola federāciju valdes akceptēja tālāku līgas spēļu neaizvadīšanu šosezon.


"Esmu diezgan drošs, ka LIBL klasifikācija nenotiks. Igaunijas un Latvijas federācijām daudz svarīgāka ir nacionālā rangu tabula, jo tā ir Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) prasība un tas ietekmē nākamās sezonas Eiropas kausu dalībniekus. Tāpēc LIBL spēles šajā gadījumā var uztvert kā labu starpturnīru."


LIBL pēc sacensību apturēšanas "VEF Rīga" ar 23 uzvarām 25 spēlēs bija pirmā 14 komandu konkurencē, "Ogre" ar 22 panākumiem - otrā, bet "Ventspils" ar bilanci 18-6 - ceturtā. "Jūrmala"/"Betsafe" 22 spēlēs uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm un ieņēma sesto vietu, "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" ar bilanci 7-17 sacensību pārtraukšanas brīdī bija 11.vietā, "Latvijas Universitāte" ar piecām uzvarām 24 mačos - 13.vietā, un pēdējo 14.vietu ieņēma "Liepāja" ar bilanci 3-20.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/basketbols/46403

18. martā, 10:59, Basketbols
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet