Atgriezties pie raksta

Šarlote Šķēle dzimšanas dienā sev dāvina uzvaru tramplīnlēkšanā

Sestdien, 28.martā, Ogrē norisinājās sporta kluba “Ogres stils” kausa izcīņa tramplīnlēkšanā, kur piedalījās 11 sportistu no Ogres un Siguldas. Uz kausa izcīņu aicinātie Igaunijas sportisti ierasties nevarēja, jo viņiem bija ieplānotas sacensības Somijā. Tādējādi stiprākie tika noskaidroti starp mūsu kluba “Ogres stils” un Siguldas kluba “Lidojošais slēpotājs” pārstāvjiem.

Šoreiz uzsvars tika likts uz jauniešiem, tāpēc lielo tramplīnu sacensības nemaz neizmantoja, bet sacentās uz mazākā tramplīna. Arī mazajiem iekārtots atsevišķs tramplīns, kur viņi varēja demonstrēt treniņos iegūtās prasmes.

Sacensības atklāja paši mazākie dalībnieki. Dažam labam no jaunajiem sportistiem tās bija pirmās sacensības viņu sportiskajā biogrāfijā. Ja piecus gadus vecajam siguldietim Mikum Nežbortam šis bija jau otrais starts, tad Patrīcija Šķēle no Ogres plašāka skatītāju un līdzjutēju pulka priekšā uz slēpēm kāpa pirmo reizi.

Taču tas netraucēja četrgadīgajai bērnudārza “Zelta sietiņš” audzēknei Patrīcijai Šķēlei kļūt par uzvarētāju savā grupā. Tūlīt pēc starta jaunā čempione portālam Ogrenet atklāja, ka lēkt ar slēpēm viņai ļoti patīk un bail nav it nemaz. Arī nākamreiz Patrīcija ir pilna apņēmības piedalīties sacensībās. Par čempioni savā vecuma grupā kļuva arī viņas māsa Šarlote, kura tieši sacensību dienā kļuva astoņus gadus veca. Šarlote ieguva ne tikai uzvarētājas kausu, bet saņēma arī pārsteiguma balvu no sacensību organizētājiem.

Dalībnieku salīdzinoši nelielais vecums radīja arī ne vienu vien jautru mirkli – kādam paslīdēja kāja apbalvošanas ceremonijas laikā, dažam čempionam mammai bija jāpalīdz nokāpt no goda pjedestāla, bet cits strīdējās līdz asarām un centās pārliecināt vecākus, ka trešā vieta trīs dalībnieku konkurencē ir pati pēdējā un sliktāk nemēdz būt...

Sportistu rezultātus, pēc sacensību galvenā tiesneša Jāņa Veismaņa domām, ietekmēja nelabvēlīgie laika apstākļi – lietus mijās ar slapju sniegu. Ar to izskaidrojami arī samērā biežie kritieni, jo jauno sportistu nelielā pieredze neļāva stingri noturēties uz slēpēm. Vērtēšana notika, summmējot kopā lidojuma attālumu un stilu, arī piezemēšanās bija jāizpilda precīzi, kas ne vienmēr izdevās.

Rezultāti: Mazais tramplīns. 7 g. vecu zēnu grupā:1.vieta. Maiks Zuševics (Sigulda). 5 un 6 g. vecu zēnu grupā:1.vieta. Bastians Cīrulis (Ogre), 2.vieta. Mikus Nežborts (Sigulda). 5 - 6 g. vecu meiteņu grupā: 1.vieta. Patrīcija Šķēle (Ogre).
Tramplīns K-8.   15 g.vecu zēnu grupā:  1.vieta. Haralds Strautiņš (Ogre).
11-12 g. vecu zēnu grupā: 1.vieta. Kristaps Nežborts (Sigulda).  7 un 8 g.vecu zēnu grupā: 1.vieta. Markuss Vinogradovs (Sigulda), 2.vieta. Edvards Klaužs (Ogre), 3.vieta. Reinis Miezeris (Ogre). 11-12 g.vecu meiteņu grupā: 1.vieta. Laura Zuševica (Sigulda). 7 - 8 g.vecu meiteņu grupā:1.vieta. Šarlote Šķēle (Ogre).

Sportisti saņēma arī sacensību atbalstītāju - Rīgas piena kombināta – dāvātās garšīgās balvas.

Sacensības notika uz tramplīna, ko uz savas zemes uzcēlis kluba “Ogres stils” vadītājs un treneris Modris Krūze. Plašāku informāciju par tramplīnlēkšanas tradīciju atdzimšanu Ogrē un Latvijā lasiet nākamajā nedēļā. Uzzināsiet arī par iespējām nodarboties ar šo sporta veidu.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/10416

2009. gada 30. martā, 11:00, Sports
Aina Trasune

Jaunākie komentāri

secretguy10 • 2009. gada 1. aprīlī, 11:13
vai var uzzināt cik tālu tie mazie ir lidojuši ??? cik tālu ir iespejams aizlekt uz tā trampalīna ???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet