drukāt
22
Jūnijs

Ogres teātris ar brīvdabas izrādi "Skroderdienas Silmačos" viesosies Ikšķilē un Meņģelē (papildināts)

Autors  ogrenet.lv
Publikācijas kategorija Notikumu kalendārs

Mazinoties pandēmijas ierobežojumiem, Ogres teātris Jāņu nedēļā skatītājus aicina uz "Skroderdienu Silmačos" brīvdabas izrādēm Ikšķilē un Meņģelē.

Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" ir latviešu teātra fenomens – luga, ko katros Jāņos latvieši labprāt skatījušies un skatās, smejas līdz asarām un dzied līdzi Blaumaņa sirsnīgajām kuplejām. Režisora Jāņa Kaijaka veidotā "Skroderdienu Silmačos" skatuves versija pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā un ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem Blaumaņa lugas iestudējumiem, kas ik gadu Jāņu laikā tiek spēlēts uz dažādām Latvijas brīvdabas skatuvēm. Līdz šim izrāde pabijusi tādās vietās kā Liepāja,Cesvaine, Rēzekne, Ventspils, Līvāni, Madliena, Suntaži, Lubāna, Taurupe, Jumprava, Višķi u. c.


Izrādes radošajā komandā: kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele un scenogrāfs Māris Ruskulis. Lomās: Antonija – Astra Kolberga, Dūdars – Guntars Arājs, Ieviņa – Katrīna Anna Ozoliņa, Kārlēns – Mārcis Broks u. c. Šogad "Skroderdienu Silmačos" iestudējumā debitēs jauns aktiersastāvs – Alekša lomā pirmo reizi iejutīsies aktieris Ernests Greizis, Elīnas lomā būs redzama Signe Stabinge, Rūda lomā – Herberts Legants, Bebenes lomā – Sarmīte Krauze.

 

22. jūnijā plkst. 20:00 Ikšķiles estrādei 40!
Ņemot vērā valdības izstrādātos epidemioloģiskās drošības noteikumus, izrādi iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri:
- ir vakcinējušies pret Covid-19;
- pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19*.
Pasākuma norises vietā skatītājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un digitālais Covid-19 sertifikāts.
* Vadoties pēc valdības izstrādātā publisko pasākumu epidemioloģiskās drošības infografika, šie noteikumi attiecas uz jebkura vecuma apmeklētājiem.

 

27. jūnijā plkst. 17:00 Meņģeles estrādes atklāšana!
Ņemot vērā valdības izstrādātos epidemioloģiskās drošības noteikumus, izrādi iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri:
-ir vakcinējušies pret Covid-19;
-pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19;
-pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs;
-pēdējo 6 stundu laikā ir saņēmuši negatīvu Covid-19 ātro antigēna testu;
-Bērniem līdz 12 gadu vecumam.
Pasākuma norises vietā apmeklētājiem no 12 gadu vecuma jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Pasākuma laikā, apmeklētājiem no 7 gadu vecuma jālieto sejas un deguna aizsargmaskas un jāievēro fiziskās distancēšanās noteikumi.

 

Digitālais Covid-19 sertifikāts un plašāka informācija par to pieejama šeit: vai ārstniecības iestādē, kura veica vakcināciju pret Covid-19, jebkurā citā ārstniecības iestādē vai vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā.

Vairāk informācijas par izrādi: Ogres teātra mājaslapā www.ogresteatris.lv, kā arī teātra profilos sociālajos tīklos Facebook.com un Instagram.com.

 

Informāciju sagatavoja Ieva Rodiņa, Ogres teātra vadītāja

Bilžu galerija