Ceturtdiena, 26.05.2022
Edvards, Edvarts, Eduards, Varis


Connection

Your e-mail is required to ensure the proper functioning of the Website and its services and we make a commitment not to reveal it to third parties

  • Aktualitātes
    • Ogres novads
    • Lielvārdes novads
    • Ķeguma novads
    • Ikšķiles novads
  • Kultūra un izglītība
    • Ogres novads
    • Lielvārdes novads
    • Ķeguma novads
    • Ikšķiles novads
  • Sports
  • Policija, VUGD, slimnīca
  • Viedokļi
  • Kristīgās ziņas
  • Reklāmraksti
  • Horoskopi
  • Notikumu kalendārs
  • Forums
  • Sludinājumi
  • Arhīvs
Pirms mācību gada sākuma atgādiniet bērniem par drošību
26
Augusts

Pirms mācību gada sākuma atgādiniet bērniem par drošību

Autors  ogrenet.lv
Publikācijas kategorija Policija, VUGD, slimnīca
  • Fonta izmērs samaziniet fonta lielumu samaziniet fonta lielumu palielināt fonta lielumu palielināt fonta lielumu
  • drukāt
  • E-pasts
  • Pirmais komentārs!

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar skolēniem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība. Aicinām arī studentus un pasniedzējus atcerēties par ugunsdrošību, lai saspringto studiju laiku neaptumšotu ugunsnelaimes!


Diemžēl statistika rāda, ka ugunsgrēkos iet bojā un cieš bērni. Pērn ugunsgrēkos tika izglābti 44 bērni, cieta – 15, bet gāja bojā viens bērns.Aizvadītajā gadā vismaz divu ugunsgrēku iespējamais izcelšanās iemesls bija saistīts ar bērnu rotaļām ar uguni. Nezināšana un neapdomīga rīcība bieži noved pie traģiskiem gadījumiem, no kuriem varēja arī izvairīties, laikus rūpējoties par drošību.

 

Kā rīkoties, ja notikusi nelaime, un kādos gadījumos jāzvana uz tālruni 112!
Nereti brīžos, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet arī pieaugušie apjūk un nezina, kā pareizi rīkoties un kur ir zvanīt, lai saņemtu palīdzību. Pieaugušajiem ir jāpārrunā ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime –kuros gadījumos ir jāzvana uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot.Ieteicams pārrunāt arī iespējamo rīcību situācijā, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons – tad ir jāmeklē pieaugušais un jāizstāsta par notikušo.


Ir svarīgi, lai bērniem tiktu izstāstīts un viņi apzinātos, ka par katru nelaimi ir nekavējoties jāziņo, jo tad vēl ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumus. Bērnam ir jāizskaidro, ka gadījumā, ja notikusi nelaime, viņam nedraudēs sods, citādāk kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā izglābties pašam, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

 

Kā droši lietot plītis un elektroierīces, paliekot mājās bez pieaugušo klātbūtnes?
Skolas laikā, iespējams, būs arī dienas, kas jāpavada mājās bez pieaugušo klātbūtnes. Atstājot vienatnē bērnus, aicinām vecākus parūpēties, lai bērniem pēc iespējas retāk pašiem jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti vai aizmirstot ēdienu uz ieslēgtas plīts un aizskrienot ar draugiem spēlēties, var izcelties ugunsgrēks.


Ne vienmēr bērnu izraisīto ugunsgrēku iemesls ir neuzmanība. Ugunsgrēks var izcelties, ja bērns nezina vai neprot veikt saimnieciskos darbus vai pareizi izmantot elektroierīces. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi darboties ar plīti vai kādu citu sadzīves tehniku, VUGD ierosina vecākiem kopā ar bērniem to izmēģināt, piemēram, gatavot ēdienu, un tikai pēc tam ļaut bērnam rīkoties virtuvē patstāvīgi.
Aicinām stāstīt un atgādināt bērniem, kā pareizi uzlādēt elektroierīces, piemēram, tālruņus un datorus, ievērojot ražotāju noteiktās instrukcijas un nepieļaujot ierīču pārkaršanu.

 

Kāpēc jāiegaumē atrašanās vietu adreses un jāinformē pieaugušais par to, kur plāno doties un cik ilgi?
Mācību gads būs piepildīts gan ar nodarbībām skolā un interešu izglītības pulciņos, gan pasākumiem draugu lokā, tādēļ vecākiem būtu jāiemāca bērnus regulāri pavēstīt, kurp viņi nolēmuši doties un ar ko kopā, un cik ilgu laiku būs prom. Aiciniet bērnus iegaumēt biežāk apmeklēto vietu adreses, lai nepieciešamības gadījumā varētu nosaukt savu atrašanās vietu.
Ikvienam vecākam būtu jāspēj atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un, ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns. Tas ir nepieciešams tādēļ, lai gadījumos, ja ir noticis kāds nelaimes gadījums, vecāki varētu palīdzēt un informēt par bērna atrašanās vietu.

 

Aicinām vecākus un pedagogus izmantot VUGD tīmekļa vietnē sadaļā “Izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem” pieejamos ieteikumus, lai stāstītu bērniem par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas gadījumos šeit:

VUGD skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem, studentiem un pasniedzējiem novēl drošu un zināšanām bagātu jauno mācību gadu!

 


Informāciju sagatavoja Agrita Vītola, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece

Tweet
  • Social sharing:
  • Pievienot Facebook
  • Pievienots sadaļai populārākie
  • Meklēt
  • Pievienot StumbleUpon
  • Pievienot Technorati
  • Pievienot Reddit
  • Pievienot MySpace
  • Patika? Dalies!
Vairāk šajā kategorijā: « Glābēji no upes izcēluši daļēji nogrimušu kuteri Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību! »

Komentēt

Pārliecinieties, ka esat ievadījis visu nepieciešamo informāciju (*). HTML kods nav atļauts.

atpakaļ uz sākumu

PIEDĀVĀTIE

  • Aktualitātes
  • Kultūra un izglītība
  • SPORTS
  • POLICIJA, VUGD, SLIMNĪCA
  • Viedokļi un intervijas
  • Kristīgās ziņas
  • Reklāmraksti
  • Forums
  • Sludinājumi
  • Pasākumu kalendārs
  • Aptaujas
  • Horoskopi

OGRENET IESAKA

  • Ogres novada pašvaldība
  • Ķeguma novada pašvaldība
  • Lielvārdes novada pašvaldība
  • Ogres tehnikums
  • Ogres rajona slimnīca
  • Ogres pansionāts
  • Rīgas apriņķa ziņu portāls
  • Ogres novada Kultūras centrs
  • "Ogres Vēstis Visiem"
  • SIA "Ogres Namsaimnieks"

REDAKCIJA

  • ZIŅOJIET!
  • REKLĀMA
  • KONTAKTI
  • Autortiesības
  • RSS
  • Lietošanas noteikumi

Sociālie Mediji

Sekojiet mums līdzi sociālajos medijos. Jaunākie notikumi, interesanti stāsti, izklaide un kultūra.

Facebook Twitter RSS Pinterest Dribbble Youtube

GPlus Flickr Blogger/ Vimeo Picasa Instagram

Top | + | - | reset | RTL | LTR
Autortiesības © Ogrenet 2022 Visas tiesības aizsargātas. OGRENET.LV
POLICIJA, VUGD, SLIMNĪCA