Pirmdiena, 17.06.2024 16:40
Artis, Artūrs

Ziņu portāla “OgreNetdatu apstrāde

Šajā paziņojumā aprakstīts, kā ziņu portālā OgreNet tiek veikta personas datu apstrāde. Mēs pieņemam, ka pirms personas datu iesniegšanas Jūs esat izlasījis šo paziņojumu un esat akceptējis šo datu apstrādi.

Kāds ir personas datu apstrādes mērķis portālā?

Mēs veicam personas datu apstrādi portālā tikai un vienīgi, lai nodrošinātu ziņu portāla sniegtos pakalpojumus, un tikai tādā apmērā, cik tas ir nepieciešams šo pakalpojumu sniegšanai.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazi teksta faili, ko ziņu portāls saglabā Jūsu ierīcē (datorā vai mobilajā ierīcē), kad Jūs apmeklējat noteiktas tīmekļa vietnes.

Obligātās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai būtu iespējams pārlūkot vietni un izmantot tās funkcijas, piemēram, iegaumēt veidnēs ievadīto informāciju sesijas laikā. Bez šīm sīkdatnēm nebūtu iespējams sniegt noteiktus vietnes pakalpojumus. Šīs sīkdatnes tiek glabātas iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma. Ja tomēr, izmantojot pārlūkprogrammu nodrošinātās iespējas, izdarīsiet izvēli tās atspējot, tad tīmekļa vietne, iespējams, nevarēs darboties pilnvērtīgi. Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas tīmekļa vietnes darbībai un nevar tikt izslēgtas. Šīs sīkdatnes ir iespējams bloķēt uzstādītajā pārlūkprogrammā, bet tādā gadījumā tiek ietekmēta portāla darbība.

Funkcionālās sīkdatnes. Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras vietnes lietotāja izvēlētos uzstādījumus un izvēles, lai vēlāk varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas iekārtā pastāvīgi.

Sīkdatnes nerada risku Jūsu ierīcei, un tās var saglabāt vai noraidīt atkarībā no Jūsu pārlūkprogrammas iestatījumiem, kā arī izvēlēties vēlamos sīkdatņu uzstādījumus rīkjoslā.

Lai ierobežotu vai bloķētu sīkdatnes portālā, Jums ir jāveic nepieciešamās izmaiņas savas pārlūkprogrammas iestatījumos. Dzēšot vai bloķējot noteiktas sīkdatnes, portāla funkcionalitāte var tikt ierobežota.

Informāciju, kā ierobežot vai bloķēt sīkdatnes konkrētās pārlūkprogrammās, var uzzināt, apmeklējot pārlūkprogrammu tīmekļa vietnes (Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Google Chrome u.c.).

Kāpēc portāls OgreNet izmanto sīkdatnes?

Portāls “OgreNet” izmanto sīkdatnes, lai atcerētos to, vai Jūs jau piekritāt, ka mēs savā portālā sīkdatnes izmantojam, kā arī lai padarītu Jūsu portāla lietošanas pieredzi ērtāku un patīkamāku, proti, ar sīkdatņu palīdzību mēs varam piemeklēt Jūsu interesēm piemērotāku saturu, reklāmas un tehniskos risinājumus.

Šīs sīkdatnes ir anonīmas, tāpēc ar to palīdzību nevar noteikt Jūsu identitāti, tomēr mums sīkdatņu dati apkopotā veidā palīdz apkopot portāla lietošanas statistiku, uzzināt, no kāda veida ierīcēm mūsu portāls tiek skatīts visbiežāk, kā arī iegūt tehniskus un sociāldemogrāfiskus datus, lai portāla tehniskā komanda un satura veidotāji labāk izprastu mūsu lasītāju lietošanas paradumus un intereses. Tas mums palīdz plānot portāla tehnisko attīstību tā, lai padarītu portālu vēl ērtāku lietošanai, kā arī radītu interesantāku, lasītājiem saistošāku un aktuālāku saturu.

Kādas ir Jūsu tiesības?

Ja vēlaties, lai sīkdatnes Jūsu ierīcē netiktu lietotas nemaz, lielākā daļa pārlūkprogrammu piedāvā iespēju iestatīt sīkdatņu bloķēšanu, tomēr tādā gadījumā Jums manuāli būs jāpielāgo iestatījumi katru reizi, kad apmeklēsiet portālu“OgreNet”. Tāpat pastāv iespēja, ka dažas funkcijas vai portāla sniegtie pakalpojumi nedarbosies vai darbosies ierobežoti.

Apmeklējot portālu, Jūs piekrītat, ka mēs apkopotā, anonīmā veidā izmantojam Jūsu ierīcē saglabātās sīkdatnes. Jūs jebkurā brīdī varat atteikties, dzēšot savā ierīcē saglabātās sīkdatnes. Plašāk lasiet www.aboutcookies.org.