Sestdiena, 13.04.2024 16:09
Egils, Egīls, Nauris
Trešdiena, 6. decembris, 2023 13:54

Aicina izdarīt izvēli!

Biedrības "Asociācija Ģimene" un "Vecāku Alianse"
Aicina izdarīt izvēli!
Trešdiena, 6. decembris, 2023 13:54

Aicina izdarīt izvēli!

Biedrības "Asociācija Ģimene" un "Vecāku Alianse"

Biedrības “Asociācija “Ģimene”” un “Vecāku alianse” ir sagatavojušas vēstuli, kuru aicina izplatīt iedzīvotājiem, informējot par parakstu vākšanu tautas nobalsošanai. Saeimas vairākums 9. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no nākamā gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt viena dzimuma pāriem. Tomēr īsi pēc tam opozīcijas politiskie spēki paziņoja, ka ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu par minētajā likumu pakotnē esošā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” ieviešanu.

“Šobrīd tev ir dota vienreizēja iespēja izvēlēties. Iespēja lemt, kādu ceļu turpmāk iesim mūsu Latvijā – vai saglabāsim cauri paaudzēm pašsaprotamo kārtību, ka laulība tiek slēgta starp vīrieti un sievieti un ģimenes pamatu veido vīrs un sieva, tēvs un māte, nevis vecāks Nr. 1 un vecāks Nr. 2.

Bieži citās valstīs šī iespēja tautai netika dota. Par to lēma politiķi, valdošie politiskie spēki, un tur tika pieļautas viendzimuma partnerattiecības un nedaudz vēlāk arī laulības. Mums ir privilēģija, ka mūs nevar piemānīt, jo citu valstu pieredze rāda, ka, atļaujot viendzimuma partnerattiecības, tas ir tikai pirmais solis, lai varavīksnes karogs tiktu lepni izkārts pie skolām, lai LGBTQ+ ideologiem tiktu plaši atvērti vārti ietekmēt bērnu grāmatu un izglītības saturu,” uzsvērts vēstulē.

“Partnerības likums būs nopietns šķērslis tradicionālas ģimenes tiesībām, runas brīvībai, kā arī morālē un tikumībā balstītai izglītībai. Vai varam atļauties klusēt, un kāda būs maksa par nekā nedarīšanu? Asociācijas “Ģimene” vīzija ir, lai stipras, dziļas un dabiskas attiecības ģimenē un laulībā ir mantojums nākamajām paaudzēm. Latvijas tautai uzspiestais likumprojekts kalpo pilnīgi pretējai vīzijai, un mans aicinājums ir to neatbalstīt, kamēr vēl ir izvēle,” atzīst biedrības “Asociācija “Ģimene”” vadītājs Rihards Kostigovs.

“Gabaliņu pa gabaliņam mums tiek atņemtas mūsu brīvības. Solīti pa solītim mūsu valstī tiek mainīti likumi, visbiežāk tos uzspiežot pretēji tautas vairākuma gribai. Taču šoreiz mums ir dota izvēles iespēja – pierādīt, ka mēs varam saņemties, un nepieļaut pirmo soli ceļā uz viendzimuma laulībām. Neaizmirsīsim, ka vara Latvijā pieder tās tautai un tikai mēs esam tiesīgi lemt par tik būtiskiem jautājumiem, kas ietekmēs arī mūsu bērnu un bērnu bērnu likteņus,” – tā biedrības “Vecāku alianse” vadītāja Aira Jēkabsone.

Lai aicinājums parakstīties par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu sasniegtu pēc iespējas vairāk vēlētāju, katram Latvijas iedzīvotājam un pilsonim ir iespēja:

  • sagatavoto vēstuli ar aicinājumu parakstīties nosūtīt elektroniski – draugiem, radiem un paziņām no kontaktu saraksta e-pastā;
  • publicēt šo vēstuli, tostarp savos sociālajos kontos;
  • izdrukāt sagatavoto vēstuli un nosūtīt pa pastu saviem radiem un draugiem (varbūt kopā ar laba vēlējumiem svētku laikā);
  • vēstuli var arī izdrukāt lielākā daudzumā un izplatīt kaimiņu un apkārtnes iedzīvotāju pastkastītēs.

155 000 parakstu ir daudz, bet tas nav neiespējami, ja mēs katrs izdarīsim visu iespējamo, lai parakstu skaitu vairotu!

 VĒSTULES TEKSTS:

Tev vēl ir izvēle!

Šobrīd tev ir dota vienreizēja iespēja izvēlēties. Iespēja lemt, kādu ceļu turpmāk iesim mūsu Latvijā – vai saglabāsim cauri paaudzēm pašsaprotamo kārtību, ka laulība tiek slēgta starp vīrieti un sievieti un ģimenes pamatu veido vīrs un sieva, tēvs un māte, nevis vecāks Nr. 1 un vecāks Nr. 2.

Bieži citās valstīs šī iespēja tautai netika dota. Par to lēma politiķi, valdošie politiskie spēki, un tur tika pieļautas viendzimuma partnerattiecības un nedaudz vēlāk arī laulības. Mums ir privilēģija, ka mūs nevar piemānīt, jo citu valstu pieredze rāda, ka, atļaujot viendzimuma partnerattiecības, tas ir tikai pirmais solis, lai varavīksnes karogs tiktu lepni izkārts pie skolām, lai LGBTQ+ ideologiem tiktu plaši atvērti vārti ietekmēt bērnu grāmatu un izglītības saturu.

Pateicoties ZZS nodevībai, tika gāzta tautas ievēlētā konservatīvā koalīcija, un šobrīd ar viltu un sliktas pārvaldības paņēmieniem tiek virzīts partnerības likumprojekts, kam drīzumā sekos nākamie soļi – viena dzimuma cilvēku laulība un iespēja diviem vīriešiem vai divām sievietēm adoptēt bērnus, kā to apliecina pieredze gan tepat Eiropā, gan ASV, Kanādā, Austrālijā un Jaunzēlandē, kā arī šo galēji kreiso ideju virzītāju („Progresīvie”, „Dzīvesbiedri”, „Mozaīka”) pat neslēptie publiskie apgalvojumi.

Bet mūsu tautai vēl ir iespēja to nepieļaut!

Valsts prezidents un Saeimas opozīcija uz diviem mēnešiem ir apturējuši Saeimas deputātu vairākuma pieņemtos grozījumus Notariāta likumā, ar kuru Latvijā no nākamā gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību, kas būs veids, kā savas attiecības legalizēt arī viena dzimuma pāriem.

Lai noskaidrotu tautas viedokli par šo jautājumu, ikviens tiek aicināts parakstīties par referenduma ierosināšanu, kurā katrs Latvijas iedzīvotājs varēs lemt par vai pret šo jauno partnerības institūtu Latvijā.

Tev nav jāizdara nekas daudz, lai to izdarītu. Nav jādodas ilgstošā militārā cīņā vai trimdā, nav jābēg no okupācijas varas savā zemē. Nekā tamlīdzīga. Pavisam vienkārši – tev ir jāizmanto savas vēlētāja tiesības, jāpaņem pase vai ID karte, jāsameklē tuvākais parakstu vākšanas iecirknis jebkur Latvijā vai ārvalstīs (pilna informācija ar iecirkņu atrašanās vietām ir pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas vietnē www.cvk.lv) un jāaiziet parakstīties.

Svarīgi zināt, ka:

  • parakstīties var TIKAI klātienē – balsošanas iecirkņos visā Latvijā;
  • parakstīties var tikai 30 dienas – no 7. decembra līdz 5. janvārim;
  • jāparakstās ir PAR apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” ATCELŠANU;
  • mēneša laikā ir jāsavāc 155 000 parakstu.

Šī ir vēsturiska izšķiršanās Latvijā. Un no katra tiks prasīts: vai tu izmantoji sev doto iespēju?