Pirmdiena, 27.05.2024 15:52
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Pirmdiena, 25. septembris, 2023 08:56

Aicina pretendentus konkursā "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam"

Leta
Aicina pretendentus konkursā "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam"
Unsplash.com
Pirmdiena, 25. septembris, 2023 08:56

Aicina pretendentus konkursā "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam"

Leta

Tiesībsargs sadarbībā ar "Invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons" un Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina līdz 2.oktobrim pieteikt līdzcilvēkus konkursam "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam", aģentūru LETA informēja "Apeirons" pārstāve Liene Eisaka.

Konkursa balvu piešķir par aktivitātēm, kas ir uzsāktas vai īstenotas laika posmā no 2022.gada 1.septembra līdz 2023.gada 31.augustam.

Neatkarīga žūrija, kuras sastāvā ir sabiedrībā zināmas personības, no 9. līdz 16.oktobrim vērtēs iesniegtos pieteikumus. Žūrijā šogad darbojas tiesībsargs Juris Jansons, Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ieva Brante, Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāve Zane Zvaigzne, žurnālists Aidis Tomsons, Latvijas pašvaldību savienības pārstāve Ilze Rudzīte, influencere un aktīviste Patrīcija Anna Vavilova.

Gada balvas saņēmēji publiski tiks paziņoti un apbalvoti svinīgā ceremonijā 5.decembrī plkst.17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākumu pagodinās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Tiesībsargs norāda, ka ikvienam cilvēkam sabiedrībā jābūt iespējai apgūt zināšanas un prasmes, darboties un realizēt sevi, nokļūt un iekļūt visur, kur nepieciešams un vēlas, kā arī baudīt dzīves skaistumu un daudzveidību. Tomēr bieži cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem vai grūtībām daudz kas no citiem ierastā vai pašsaprotamā ir apgrūtināts - mācīties iecerētajā skolā, strādāt vēlamo darbu, noskatīties teātra izrādi vai koncertu vai nodarboties ar sportu. Tādēļ viņš aicina ikvienu palūkoties sev apkārt un pieteikt konkursam tos labos cilvēkus, kuri nav palikuši vienaldzīgi, bet gan ar savu uzņēmību, zināšanām, sirds siltumu un aizrautību metušies nezināmajā un atraduši iespējas, kā sabiedrību veidot pieņemošāku un iekļaujošāku.

Tikmēr Balodis uzsver, ka svarīgi nepalikt vienaldzīgam, iesaistīties, būt atbildīgam, redzēt un ieklausīties, jo tās ir vērtības, kas raksturo cilvēku ar invaliditāti atbalstu.

"Katru gadu balvai ir pieteikti uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un vienkārši cilvēki, kuri ar savu rīcību un attieksmi ir radījuši jaunas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Tiek pieteikti arī paši cilvēki ar invaliditāti, kuri ir spējuši aiz savu sociālo problēmu barikādēm ieraudzīt jaunu iespēju vīziju un paveikt darbus, ar kuriem varam lepoties," uzsver Balodis.

Konkursā drīkst pieteikt sevi vai citu cilvēku, nevalstisku organizāciju (NVO), uzņēmumu, sociālo uzņēmēju vai domubiedru grupu atbilstoši nominācijām.

Nominanti tiek iedalīti divās kategorijās - kolektīvs sniegums un individuāls sniegums.

Nominācijā "Kolektīvs sniegums" var pieteikt NVO, uzņēmumu, sociālo uzņēmēju, domubiedru grupu, bet nevar pieteikt valsts vai pašvaldību iestādi vai institūciju, izņemot, ja pieteikums ir par veikumu, kas nav saistīts ar tās pamatfunkciju īstenošanu.

Savukārt nominācijā "Individuāls sniegums" var pieteikt fizisku personu (arī sevi), tajā skaitā, arī valsts vai pašvaldības iestādē strādājošo, ja veikums ir vairāk nekā darba pienākumi prasa.

Šogad konkursā līdzīgi kā aizvadītajā gadā ir izvirzītas astoņas nominācijas - "Uzdrīkstēšanās", "Nodarbinātības veicinātājs", "Sociālo tīklu balss", "Izglītotājs", "Bērnu un jauniešu iedvesmotājs", "Gada palīgs", "Pieejamas vides iniciatīvas", "Kultūras vēstnesis".