Pirmdiena, 17.06.2024 16:05
Artis, Artūrs
Sestdiena, 16. decembris, 2023 20:55

Aicinām noķert Ziemassvētku maģisko sajūtu Ogrē

Ogresnovads.lv
Aicinām noķert Ziemassvētku maģisko sajūtu Ogrē
Sestdiena, 16. decembris, 2023 20:55

Aicinām noķert Ziemassvētku maģisko sajūtu Ogrē

Ogresnovads.lv

Visus, kas vēlas sajust brīnumainu gaisotni un sirdī noķert maģisku Ziemassvētku sajūtu, aicinām doties ciemos uz Ogri, kas gaida ar pavisam jauniem Ziemassvētku rotājumiem un nebijušām gaismas instalācijām. Ne par velti Ogre tiek novērtēta kā viena no visskaistākajām un mirdzošākajām Latvijas pilsētām šajā svētku gaidīšanas laikā, kas gan maziem, gan lieliem atnes svētku prieku un liek noticēt brīnumiem!

Ogres novada būvvaldes pilsētvides mākslinieciskais vadītājs Dāvids Zaķis iepazīstina ar Ogres pilsētā izvietotajām Ziemassvētku dekorācijām.

 

Ogres pilsētā uzstādīti vēl neredzēti gaismas elementi, krāšņi rotājot gājēju ielu un pastaigu maršrutus. Pilsētas Ziemassvētku rotājumu koncepcijas pamatelements ir siltā gaisma, kas tiecas uz augšu – pa koku stumbriem, zariem līdz pat galotnei, radot gaismas alejas, un pat vēl virs koku galotnēm siltas gaismas bumbu veidolā. Ogres centrālā Ziemassvētku egle atrodas ierastajā vietā Pilsētas centra skvēra malā, tās galotni rotās saule, bet pašu egli – latvju rakstu zīmes.

Iepretim novada pašvaldības administrācijas ēkai pie Jēzus dzimšanas ainiņas, sākot no pulksten četriem katrā adventes svētdienā, kā arī sestdienā pirms Ziemassvētkiem sarunām sastopami tradicionālo konfesiju mācītāji. Tāpat kā citus gadus apmeklētājus priecē aitiņas un gani, taču ir izvietoti jauni Betlēmes ainiņas izpildījuma elementi.

Spoži un silti mirdz Brīvības ielas gājēju promenāde. Liepu aleju rotā jaunas dekorācijas ar liepu lapu motīvu. Liepu alejas galā ir jauna gaismas instalācija – eņģeļa spārni un nimbs, zem kā var fotografēties.

Bērzu aleja visā tās garumā izrotāta ar gaismas virtenēm. Krasta ielā un gar Brīvības ielu, no Krasta laukuma ejot uz centra pusi, kā arī Ogres rajona slimnīcas teritorijā un ielas otrā pusē, kā jau mežainā vietā, rotājumos attēlota Latvijas meža dzīvnieku tēma – ceļā sastopami izgaismoti ērgļu, zaķa, aļņa, lācenes ar lācēniem un briežu silueti. Tiek izgaismota gājēju ietve no Turkalnes ielas pagrieziena līdz luksoforam Kranciema ielā, arī Ogres Centrālā bibliotēka mirdz Ziemassvētku rotā. Rotājumu aplis noslēdzas skvēriņā pie Kristus dzimšanas ainiņas.

Jauna Ziemassvētku instalācija – liela izmēra globuss – izvietota pie Ogres Valsts ģimnāzijas kā zīme, ka jauniešiem, kas mācās ģimnāzijā, visi pasaules ceļi ir vaļā.

Pie katras baznīcas Ogrē un visā novadā izvietotas izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem.

Visi Ogres pilsētas rotājumi un izgaismotās vietas atrodamas Ogres novada Tūrisma informācijas centra izveidotajā kartē. Lai ogrēnieši un pilsētas viesi varētu labāk iepazīt šīs vietas, pilsētas kartē atzīmēts pastaigu maršruts aptuveni 2 km garumā.

Turpinās arī akcija “Egļu stāsts”, kurā par svētku sajūtu radīšanu rūpējas paši novada iedzīvotāji, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas, izrotājot savas svētku egles.