Pirmdiena, 22.04.2024 16:55
Armanda, Armands
Pirmdiena, 22. augusts, 2022 16:26

Aizvadīti Ogres pilsētas svētki

ogrenet.lv
Aizvadīti Ogres pilsētas svētki
Pirmdiena, 22. augusts, 2022 16:26

Aizvadīti Ogres pilsētas svētki

ogrenet.lv

19. un 20. augustā ar koncertiem, sportiskām aktivitātēm, brīvdabas kino, velo un moto šoviem, uguņošanu un citiem aizraujošiem notikumiem Ogrē tika svinēti pilsētas svētki.Šogad pilsētas svētku devīze bija CEĻO OGRĒ. SKATUVES STĀSTI., tādejādi turpinot pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju, aicināt svētku apmeklētājus aizraujošā veidā iepazīt Ogri.

Piektdien, 19. augustā svētki sākās ar Ogres Mākslas skolas dibinātājam, ilggadējam direktoram Pēterim Aulmanim veltītu plenēru Ogres Mūzikas un mākslas skolā, Garšu festivālu Pārogrē, Jauniešu mājas atklāšanu un aizraujošu ekskursiju Ogres Vēstures un mākslas muzejā.


Vakara gaitā svētku apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties Ogres teātra studijas meistarklasē, baudīt brīvdabas kino Ogres Zilo kalnu pakājē un apmeklēt Pilsētas skvēra skatuvi, kur muzicēja dziedātājs Fēlikss Ķiģelis, repere Ūga un grupa Oranžās brīvdienas.


Dienas noslēgumā pilsētas debesis izkrāsoja iespaidīga uguņošana.


Savukārt sestdien, 20. augustā rīts sākās ar Baltijā lielākās profesionāls klinšu kāpšanas sienas atklāšanu, Zvaigžņu ielā 11 un tradicionālo svētku tirdziņu. Līdzās tam Pilsētas skvērā skanēja muzikālās pasakas bērniem un ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem svētku apmeklētājus pārsteidza Specializēto darbnīcu un dienas centra SAIME dalībnieki.
Sportiskas aktivitātes dažādām gaumēm un vecumiem šoreiz norisinājās Ogres stadionā, Jūlija Alberta Marsona un Krasta laukumā. Tāpat pavisam neierastā vietā, laukumā pie Ogres novada Kultūras centra, visas dienas garumā varēja vērot pludmales volejbola sacensības.


Rosība valdīja arī Kartonfabrikas rajonā, kur ģimenes kopā pavadīja laiku, spēlējot dažādas koka spēles.


Ar tehnikas un ekipējuma demonstrācijām, kā arī īpaši sagatavotām aktivitātēm svētkus paspilgtināja Zemessardze un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.


Pēcpusdienā liels skaits Ogrēniešu un pilsētas viesu pulcējās pilsētas centrā, lai baudītu iespaidīgus moto un velo šovus, kam vēlāk sekoja arī īpašs nakts šovs ar specefektiem.


Ogres pilsētas svētku muzikālās programmas daudzveidība mudināja sarosīties dažādu mūzikas žanru piekritējus. Sanatorijā Ogre, koncertēja Reinis Jaunais, Erna Daugaviete un Andris Buiķis, arī stīgu trio Paula Šūmane, Jevgēnija Frolova un Anna Veselova, kā arī Raimonds Melderis, Ainārs Paukšēns, Pēteris Vaickovskis un aktieris Vilis Daudziņš.


Savukārt no Pilsētas skvēra skatuves koncertu apmeklētājus svētkos sveica dziedātāja Katrīna Gupalo, grupa Apvedceļš, dziedātāja Aija Andrejeva & Very Cool People, grupa Kayro un DJ Armand Keraynn.