Sestdiena, 13.04.2024 16:37
Egils, Egīls, Nauris
Sestdiena, 18. novembris, 2023 09:20

Apstiprināti palielinātie "Lielvārdes remtes" ūdenssaimniecības tarifi

Leta
Apstiprināti palielinātie "Lielvārdes remtes" ūdenssaimniecības tarifi
Foto - www.pexels.com
Sestdiena, 18. novembris, 2023 09:20

Apstiprināti palielinātie "Lielvārdes remtes" ūdenssaimniecības tarifi

Leta

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi palielinātos SIA "Lielvārdes remte" ūdenssaimniecības tarifus, liecina SPRK publicētā informācija. Jaunie tarifi stāsies spēkā no 2024. gada 1. janvāra. 

Ogres novada Lēdmanes pagastā, Dzelmju ciemā un Lielvārdē ūdensapgādes pakalpojuma tarifs paaugstināts par 14,9%, tādējādi par vienu kubikmetru ūdens būs jāmaksā 1,16 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Savukārt maksa par kanalizāciju paaugstināta par 13%, kas nozīmē, ka būs jāmaksā 1,83 eiro par kubikmetru bez PVN.

Jumpravas pagastā un Kaibalas ciemā ūdensapgādes pakalpojuma tarifs paaugstināts par 5,5%, tādējādi par vienu kubikmetru ūdens būs jāmaksā 1,16 eiro bez PVN, savukārt maksa par kanalizāciju paaugstināta par 43%, kas nozīmē, ka būs jāmaksā 1,83 eiro par kubikmetru bez PVN.

SPRK norāda, ka "Lielvārdes remtes" tarifu projekts bija pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu "Lielvārdes remte" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Jau ziņots, ka spēkā esošo tarifu paaugstināšanu uzņēmums pamatoja ar energoresursu cenu kāpumu, pamatlīdzekļu nolietojuma vērtības norakstījuma palielinājumu, pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontu izmaksu pieaugumu, kā arī ūdenssaimniecības pakalpojumu darbības zonas paplašināšanu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Lielvārdes remtes" apgrozījums pērn palielinājās par 29,9% un sasniedza 3,328 miljonus eiro, bet zaudējumi palielinājās vairākkārtīgi, līdz 1,093 miljoniem eiro. "Lielvārdes remte" reģistrēta 1992.gadā, tās pamatkapitāls ir 5,821 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Ogres novada pašvaldība.