Pirmdiena, 24.06.2024 06:44
Jānis
Pirmdiena, 17. jūlijs, 2023 19:25

Ar sociālo kampaņu "Neesi SkrejKritenis" pievērsīs uzmanību drošai braukšanai ar elektroskrejriteņiem

Leta
Ar sociālo kampaņu "Neesi SkrejKritenis" pievērsīs uzmanību drošai braukšanai ar elektroskrejriteņiem
Unsplash.com
Pirmdiena, 17. jūlijs, 2023 19:25

Ar sociālo kampaņu "Neesi SkrejKritenis" pievērsīs uzmanību drošai braukšanai ar elektroskrejriteņiem

Leta

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) uzsāk sociālo kampaņu "Neesi SkrejKritenis", lai aktualizētu normatīvos iestrādātās drošības prasības, veicinātu cieņpilnu attieksmi starp visiem satiksmes dalībniekiem un mazinātu ar elektroskrejriteņiem saistītus nelaimes gadījumus, aģentūru LETA informēja LAMB pārstāvji.

Sociālās kampaņas "Neesi SkrejKritenis" mērķis ir veicināt pozitīvu un cieņpilnu attieksmi ceļu satiksmes dalībnieku starpā, kā arī pievērst uzmanību drošībai, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem. Kampaņas ietvaros tiks aktualizēts gan tas, cik neapdomīgi un pārgalvīgi ikdienā mēdz rīkoties elektroskrejriteņu vadītāji, kā arī tas, cik bieži elektroskrejriteņi tiek pamesti kur pagadās, tādējādi apdraudot gan savu, gan apkārtējo drošību.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistika liecina, ka pēdējo četru gadu laikā cietušo elektroskrejriteņu vadītāju skaits audzis desit reizes un šogad cietušo skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir teju dubultojies. Ja pērn pirmajos piecos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietuši 64 elektroskrejriteņu vadītāji, tad šogad šis skaitlis jau pārsniedz 90.

Kā skaidro LAMB prezidents Juris Zvirbulis, publiski pieejami dati liecina, ka katrs ceturtais satiksmes dalībnieks Latvijā par visnepieklājīgākajiem un kaitinošakajiem satiksmes dalībniekiem uzskata tieši elektroskrejriteņu vadītājus. Tāpēc ir būtiski, lai elektroskrejriteņu lietotāji pievērstu uzmanību satiksmes drošībai un uz ceļa ievērotu ne tikai rakstītos noteikumus, bet arī nerakstītos savstarpējas cieņas un ētikas principus, lai ikviens ceļu satiksmes dalībnieks justos droši.

Aizvien biežāk tiek konstatēti gadījumi, kad elektroskrejriteņu vadītāji nonāk avārijas situācijās, kam par iemeslu ir drošības noteikumu nezināšana vai neievērošana. Taču jo īpaši traucējoši, pieaugot elektroskrejriteņu lietotāju skaitam, ir to lietotāju neapdomība un paviršība, atstājot nomas elektroskrejriteņus, kur pagadās, nedomājot par to, ka tie var traucēt citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, jo īpaši - gājējiem. Izmaiņas gan Ceļu satiksmes likumā, gan Ceļu satiksmes noteikumos būs pamats tam, lai efektīvāk regulētu šo transportlīdzekļu lietošanu un uzlabotu satiksmes drošību pilsētvidē.

Sociālās kampaņas"Neesi SkrejKritenis" organizators ir LAMB, un tā tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.