Svētdiena, 21.07.2024 22:09
Meldra, Meldris, Melisa
Svētdiena, 1. oktobris, 2023 23:02

Atceļ autobusu reisus, jo trūkst šoferu

Ogres Vēstis Visiem
Atceļ autobusu reisus, jo trūkst šoferu
Svētdiena, 1. oktobris, 2023 23:02

Atceļ autobusu reisus, jo trūkst šoferu

Ogres Vēstis Visiem

Tieši tik vienkārši – šoferu trūkuma dēļ SIA "Liepājas autobusu parks", šķiet, atgriezies pie prakses, ko īstenoja mazliet vairāk nekā pirms gada, uzsākot pārvadājumus Ogres novadā, proti, – reisu atcelšanas. Protams, šo situāciju nevar salīdzināt ar pagājušā gada septembri, kad bija dienas pat ar 38 neizpildītiem reisiem. Tagad situācija ir krietni labāka – kā liecina Autotransporta direkcijas (ATD) apkopotā informācija, pārvadātājs Ogres apkaimē 11. septembrī atcēlis vien četrus reisus. Taču tiem, kuri nokavēja darbu, ārsta apmeklējumu vai mācības, jo atceltie reisi bija rīta stundās, vārds "vien" nebūt nešķiet tik nevainīgs.

ATD sniegtā informācija liecina, ka iepriekšminētajā datumā atcelts reiss "Ogre–Ķeguma HES–Bekuciems", kas izbrauc pulksten 7.20, reiss "Stadions–Lašupes", kas izbrauc pulksten 7.30, reiss "Lašupes–Stadions", kas izbrauc pulksten 7.45, kā arī reiss "Bekuciems–Ķeguma HES–Ogre", kas izbrauc pulksten 8.
"Liepājas autobusu parka" pārstāvji gan norāda, ka ATD mājaslapā par atceltajiem reisiem minēta nekorekta informācija, taču sīkāk nepaskaidro.

Tostarp Ogres novada iedzīvotāji sociālo tīklu vietnēs ik pa laikam sūdzas ne vien par pilnībā neizpildītiem, bet arī nekorekti izpildītiem reisiem – par autobusu reisiem, kas kavē, aizbrauc par agru vai gluži vienkārši pieturvietai pabrauc garām.

Ogres novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs skaidro, ka pašvaldībā pēdējā laikā saņemto sūdzību skaits par sabiedriskā transporta pārvadājumiem tomēr ir bijis salīdzinoši neliels. "Iedzīvotāji ir zvanījuši par gadījumiem, kad par braucienu nav varējuši samaksāt ar bankas karti. Ogres novada pašvaldības darbinieki atgādina, ka vēl aizvien darbojas pašvaldības izveidotais e-pasts: , un aicina iedzīvotājus informēt pašvaldību par autobusu reisu neizpildi vai problēmām šā pakalpojuma nodrošināšanā," norāda N. Sapožņikovs, piebilstot, ka šī informācija ir nozīmīga, lai uzlabotu sabiedriskā transporta pakalpojumus Ogres novadā.

Joprojām aktuāls paliek arī jautājums par to, kā cilvēkam lauku pagastā, kurš nelieto sociālos tīklus un internetu, zināt, ka pārvadātāja neizdarības dēļ autobuss neatbrauks un plānotā vizīte pie daktera būs nokavēta vai plānotais ceļojums izpaliks, jo būs nokavēta lidmašīna, nemaz nerunājot par ikdienišķākām lietām kā darbs vai mācības.