Ceturtdiena, 25.07.2024 07:20
Jēkabs, Žaklīna
Otrdiena, 19. jūlijs, 2022 11:19

ATD: "Liepājas autobusu parks" ir novērsis reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles novados

Leta
ATD: "Liepājas autobusu parks" ir novērsis reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles novados
Otrdiena, 19. jūlijs, 2022 11:19

ATD: "Liepājas autobusu parks" ir novērsis reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles novados

Leta

Autotransporta direkcija (ATD) ziņojumā Sabiedriska transporta padomei secinājusi, ka AS "Liepājas autobusu parks" kopš 12.jūlija Aizkraukles un Ogres novados izpildījis visus autobusu reisus, pastāstīja ATD pārstāvis Viktors Zaķis.

ATD atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes uzdevumam ir sagatavojusi ziņojumu, kurā informē, ka, lai gan jūlija sākumā "Liepājas autobusu parks" kopumā neizpildīja vairāk nekā 300 reisus, kopš 12.jūlija pārvadātājs ir izpildījis visus autobusu reisus maršruta tīkla daļā "Ogre, Aizkraukle".

Pārējie pārvadātāja pārkāpumi, kas neatbilda līguma nosacījumiem, tiks vērtēti atsevišķi.

Sabiedriskā transporta padome jautājumu par "Liepājas autobusu parka" līgumu skatīs nākamajā Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

Jau vēstīts, ka no 1.jūlija sākta pakalpojumu sniegšana atbilstoši jaunajiem līgumiem divās lotēs. SIA "Tukuma auto" nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem lotē "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni", bet "Liepājas autobusu parks" - "Ogre, Aizkraukle" lotē, taču kompānija nespēja izpildīt visus paredzētos reisus saistībā ar šoferu trūkumu.

Nepilnības pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos "Liepājas autobusu parkam" tika uzdots novērst pagājušās nedēļas laikā, un, ja šajā laikā tas netiks izdarīts, ATD plānoja rosināt līguma laušanu.

ATD par neizpildītajiem reisiem "Liepājas autobusu parkam" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro.

Pēc "Liepājas autobusu parka" publiskotās informācijas, otrdien, 12.jūlijā, un trešdien Ogrē un Aizkrauklē tiek izpildīti visi reisi.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 878 417 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro, liecina kompānijas mājaslapā pieejamais 2021.gada pārskats.