Piektdiena, 14.06.2024 20:46
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
Pirmdiena, 13. novembris, 2023 22:16

Atklāta rokoperas "Lāčplēsis" tērpu izstāde

Ogres novada Kultūras centrs
Atklāta rokoperas "Lāčplēsis" tērpu izstāde
Pirmdiena, 13. novembris, 2023 22:16

Atklāta rokoperas "Lāčplēsis" tērpu izstāde

Ogres novada Kultūras centrs

Ogres Vēstures un Mākslas muzejā atklāta Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS jaunā iestudējuma tērpu izstāde. Izstādē eksponēti tērpu mākslinieces ANNAS MUNAS (Dana Dombrovska) radītie krāšņie tērpi.

Atzīmējot Andreja Pumpura eposa LĀČPLĒSIS 135. gadadienu, kā arī rokoperas 35. gadskārtu, šogad pēc Ogres novada pašvaldības iniciatīvas tapa jauns leģendārās rokoperas iestudējums, kas jaudīgi un emocionāli spilgti pirmo reizi izskanēja Andreja Pumpura dzimtajā vietā – Lielvārdē un vēlāk vienoja skatītāju tūkstošus Arēnā Rīga.

Skatītāju ovācijas, vienošanās dziesmā un spilgtās emocijas apliecināja, ka Lāčplēša stāsts arī mūsdienās nav zaudējis savu aktualitāti. 

Novembrī, kad Latvijā svinam valsts svētkus, Ogres novada Kultūras centrs sadarbībā ar tērpu mākslinieci Annu Munu radījis iespēju vēlreiz ielūkoties rokoperas LĀČPLĒSIS jaunajā iestudējumā un caur uzveduma tērpiem sajust stāstu par drosmi, patiesu brīvību un tiekšanos uz gaismu.

“Stāsts  par Lāčplēsi ir stāsts par Varoni. Un saņemot iespēju piedalīties šī pasakainā varoņstāsta tapšanā, es sev jautāju - ko es varu darīt Gaismas vairošanā?”, atklāj tērpu māksliniece Anna Muna.

Māksliniece Lāčplēša varoņus auklējusi caur sirdi un caur savām rokām, tērpos krāsu izvēlē ļaujoties krāsu spēkam un atbrīvojoties no pelēkā, piezemētā. Krāsas, raksti un audumu musturi kārtojušies, meditējot uz katra varoņa stāstu. 

“Manu tērpu maģija ir tajā, ka tie palīdz iztaisnot muguru, tie dod spēku, priecē  acis un, ja aktieri, uzvelkot manis radīto tērpu, dzied caur sirdi, tad dziesma neizbēgami sasniegs arī klausītāju sirdis. Priekš manis radīšana ir dzīvs process. Es nevaru izstāstīt precīzu aprakstu katram no tērpiem, jo tie top darot. To arī novēlu mūsu tautai. Sākt ar sevi un darīt labāko, kas katram dots,” norāda tērpu māksliniece Dana Dombrovska.

Rokoperas LĀČPLĒSIS tērpu izstādē Ogres Vēstures un mākslas muzejā eksponēti 17 rokoperas tēlu tērpi un interesentiem tos ir iespēja aplūkot līdz 3. decembrim.

Rokoperas LĀČPLĒSIS jaunā iestudējuma īstenošana notika, sadarbojoties Ogres novada Kultūras centram un Producentu grupai 7. Izstāde veidota Ogres novada Kultūras centram sadarbojoties ar tērpu mākslinieci Annu Munu (Dana Dombrovska).