Svētdiena, 23.06.2024 18:38
Līga
Pirmdiena, 28. novembris, 2022 09:08

Būvdarbi sporta zāles ēkā Skolas ielā 12, Ogrē, ir noslēgušies

ogresnovads.lv
Būvdarbi sporta zāles ēkā Skolas ielā 12, Ogrē, ir noslēgušies
Pirmdiena, 28. novembris, 2022 09:08

Būvdarbi sporta zāles ēkā Skolas ielā 12, Ogrē, ir noslēgušies

ogresnovads.lv

Būvdarbi Ogres novada Sporta centra sporta zāles ēkā Skolas ielā 12, Ogrē, ir noslēgušies, un ēka pieņemta ekspluatācijā.

Sporta centra sporta zāles ēkā veikta ēkas cokola, fasādes un jumta siltināšana, trepju un pandusa izbūve uz galveno ieeju, apgaismojuma nomaiņa, saules paneļu montāža, nomainīti logi un durvis, kā arī veikta apkures sistēmas pārbūve.

Būvdarbi veikti Eiropas Savienības REACT-EU fonda projekta “Ogres pašvaldības ēkas Skolas ielā 12, Ogrē energoefektivitātes paaugstināšana izmantojot atjaunojamos energoresursus” ietvaros.

Projekta mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un izdevumu samazināšanos par siltumapgādi ēkai Skolas ielā 12, Ogrē, atbilstoši pašvaldības attīstības programmas noteiktajai prioritātei.

Plānotie rezultāti pēc projekta īstenošanas ir:

-primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums sabiedriskajā ēkā - 186 071.24 kWh/gadā;

-aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā - 35.829 CO2 ekvivalenta tonnas/ gadā.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 700 978,07 eiro, no kuriem 287 641,00 eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 12 690,04 eiro ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 400 647,03 eiro ir pašvaldības finansējums. Projekta kopējais finansējums 1 149 849,60 eiro.

Būvdarbus veica SIA “Velve AE”, būvuzraudzību SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību SIA “Jaunrīga EKO”.

Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga pauž prieku par paveiktajiem darbiem ēkā Skolas ielā 12, sakārtojot ēkas fasādi un veicot pasākumus, kas uzlabos ēkas energoefektivitāti. “Tuvākajā nākotnē pašvaldība plāno turpināt sakārtot Skolas ielu, posmā no bērnudārza “Zelta sietiņš” līdz Jaunogres prospektam, un ēka Skolas ielā 12, kura ir ieguvusi mūsdienīgu fasādi, labi iekļausies šajā sakārtotajā vidē,” uzskata Dz.Žindiga, piebilstot, ka nākamais posms ir remontdarbu veikšana ēkas iekštelpās, kur nepieciešama sienu krāsošana, tualešu pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem, inventāra atjaunošana trenažieru zālē, 2.stāvā esošo kabinetu pielāgošana vingrošanas nodarbībām, treneru un inventāra telpu ierīkošana zem tribīnēm. Šobrīd sportisti pamazām atgriežas sporta zālē, kur notiek mākslas vingrošanas, rokas bumbas, futbola, volejbola treniņi un dažādas sacensības.  

Fotogalerija šeit: