Svētdiena, 16.06.2024 20:48
Justīne, Juta
Trešdiena, 25. janvāris, 2023 18:51

Būvniecības darbi Ogres novadā turpinās arī ziemā

ogresnovads.lv
Būvniecības darbi Ogres novadā turpinās arī ziemā
Ēkas pārbūve, jaunbūve Suntažu ielā 2, Ogrē
Trešdiena, 25. janvāris, 2023 18:51

Būvniecības darbi Ogres novadā turpinās arī ziemā

ogresnovads.lv

24.janvārī pirms komiteju sēdēm Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis ziņoja pa aktuālajiem būvniecības darbiem Ogres novadā.

Ēkas pārbūve, jaunbūve Suntažu ielā 2, Ogrē

Projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros Ogrē, Suntažu ielā 2 būvdarbi turpinās divās ēkās - pārbūvējamajā ēkā un jaunbūvē. Pārbūvējamajai ēkai turpinās jumta izbūve, iekšējo komunikāciju montāža, telpu pārbūve un vides pieejamības nodrošināšana, kā arī fasādes siltināšana. Tiek veikta grīdu izlīdzināšana, gaismekļu uzstādīšana, sanitāro mezglu flīzēšana. Savukārt jaunbūvē tiek veikta grīdu, iekštelpu komunikāciju un starpsienu izbūve. Uzsākti fasādes siltināšanas darbi un iekštelpās ventilācijas sistēmas izbūve.

“Viļņu” mājas pārbūve Ķeipenē

Ķeipenē turpinās ēkas “Viļņi” pārbūve. Ēkas jumta seguma izbūves darbi ir gandrīz pabeigti, ir iestrādāti jumta logi, notiek starpspāru sagatavošana siltināšanai. Ir pabeigti iekšējo starpsienu mūrēšanas darbi, kā arī 2.stāva grīdas lāgu režģa izveidošana. Nosiltināts 1.stāva pārsegums un 85% robežās pabeigta 1.stāva iekārto griestu konstrukcijas izveidošana. Turpinās elektromontāžas darbi, ir uzstādīta tērauda konstrukcija kāpņu perimetram, 90% apjomā ir paveikta reģipša starpsienu montāža, norit reģipša griestu montāža 1. stāvā.

Ēkas pārbūve Skolas ielā 4, Ikšķilē

Būvniecības darbi aktīvi turpinās arī ēkā Skolas ielā 4, Ikšķilē. Ēka tiek pārbūvēta par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru. Objektā turpinās pagraba grīdu un sienu stiegrošanas – betonēšanas darbi, notiek metāla konstrukciju montāžas darbi 3. stāvā, starpsienu mūrēšana, siltumtrases izbūve pagrabstāvā un ārējo inženiertīklu izbūve.

Ārējā pacēlāja izbūve Ķeguma vidusskolā

Pacēlāja izbūves vietā skolā ir nomainīti paredzētie apkures elementi, norobežota būvdarbu zona visos trijos stāvos. P.Špakovskis ziņo, ka pacēlājs ir jau iegādāts un atrodas noliktavā. Būvdarbi šajā objektā jāpabeidz līdz 24. aprīlim.

Strēlnieku prospekta pārbūve Ogrē

Darbi Strēlnieku prospektā tika uzsākti pagājušā gada oktobrī. Objektā plānots veikt seguma pārbūvi posmā no Dārza ielas līdz Jāņa Čakstes prospektam 1275 m garumā.

Būvdarbi jāpabeidz 9 mēnešu laikā, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu, ja tāds būs nepieciešams. Šobrīd laikapstākļi ļauj veikt lietus ūdens kanalizācijas izbūves darbus, kas arī tiek turpināti Viestura alejā, izbūvējot lietus kanalizācijas tīklu atzarus uz privātīpašumiem, savukārt caur privātīpašumu Andreja ielā 2 tiek izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, kura izvads paredzēts Urgas upītē.

P.Špakovskis informē, ka būvdarbu laikā Viestura aleja pēc rakšanas darbiem ir ar salīdzinoši mīkstu segumu, jo īpaši, kad ārā līst vai strauji kūst sniegs, tāpēc dažkārt ielas segums ir grūti izbraucams. Izpilddirektors lūdz iedzīvotājus būt iecietīgiem un atgādina, ka būvuzņēmējs dara visu iespējamo šī ielas posma uzturēšanā, kā arī ir ierīkojis koka laipas apmēram 50m garumā, lai kājāmgājējiem nav jāiet pa dubļiem vietās, kur šādos laikapstākļos veidojas peļķes.

Jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un sporta ēkas būvniecība

P.Špakovskis norāda, ka šobrīd objektā turpinās iekšējās apdares darbi, ventilācijas un ugunsdrošības sistēmu izbūve, palaišana un ieregulēšana. Februāra beigās plānots uzsākt ēku nodošanu ekspluatācijā, pieaicinot Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjus. Ēku pilnīga aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām ilgs līdz pavasarim, tomēr atsevišķas telpas – skolēnu pašpārvaldes telpu, dažas sporta ēkas telpas un citas – jaunieši varēs iedzīvināt jau agrāk, iespējami drīz pēc ēku pieņemšanas ekspluatācijā. Pilnvērtīgas mācības jaunajās skolas telpās plānots uzsākt pēc pilnīgas ēku aprīkošanas. Skolas un sporta ēku nodošanu ekspluatācijā paredzēts pabeigt 2023. gada martā. Kavēšanos radījušas materiālu un iekārtu piegādes problēmas. Būvuzņēmējs ilgstoši nevarēja saņemt ventilācijas un gaisa rekuperācijas iekārtas, jo trūka to komplektējošās detaļas iekārtu ražotnē, līdz ar to kavējas gan šo iekārtu montāža, gan saistīto iekārtu pieslēgšana.

“Pēc ēkas pieņemšanas ekspluatācijā notiks ēku aprīkošana ar mēbelēm un ierīcēm saskaņā ar skolas un sporta ēku interjera projektiem. Šobrīd turpinās iepirkumu procedūras, notiek iesniegto piedāvājumu vērtēšana, līgumu slēgšana par aprīkojuma piegādēm un uzstādīšanu,” norāda P.Špakovskis. Plānots, ka mēbeļu, iekārtu piegāde un uzstādīšana notiks pakāpeniski trīs mēnešu laikā. Skolas un sporta ēka pilnā apjomā būs aprīkotas 2023. gada maijā.

Saules prospekta pārbūvē Ogrē

P.Špakovskis informē, ka Saules prospektā no pagājušā gada 1. decembra ir iestājies tehnoloģiskais pārtraukums būvdarbu veikšanai nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. “Būvuzņēmējs nodrošina ielas seguma kvalitāti satiksmei drošā stāvoklī un ātri reaģē, ja tiek saņemta kāda sūdzība no iedzīvotājiem,” piebilda P.Špakovskis.

Piecu ielu (Rembates, Stacijas, Andreja Pumpura, Meža un Uzvaras iela) pārbūve Lielvārdē

P.Špakovskis informē, ka pārbūvējamajās ielās Lielvārdē 2022.gada decembrī iestājās tehnoloģiskais pārtraukums būvdarbu veikšanai nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. “Tehnoloģiskā pārtraukuma laikā būvuzņēmējiem jānodrošina ielu seguma kvalitāte satiksmei drošā stāvoklī, savukārt pašvaldība veic sniega tīrīšanas darbus, kad tas ir nepieciešams. Līdz šim ir saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par Rembates ielas posmu no dzelzceļa pārbrauktuves līdz A.Pumpura ielai apmēram 135 metru garumā. Būvuzņēmējs šo posmu uztur regulāri, bet nepietiekošā kvalitātē. Šodien pēc domes komiteju sēdēm notiks sanāksme ar visiem iesaistītajiem šo ielu izbūves būvuzņēmējiem, kurā pārrunāsim iespējas uzlabot ceļu stāvokli līdz pavasarim,” norāda P.Špakovskis.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, papildinot izpilddirektora ziņojumu, informēja deputātus, ka 24. janvārī ir sasaucis sanāksmi ar ielu pārbūvē iesaistītajiem uzņēmējiem, lai pārrunātu, kā uzlabot esošo situāciju būvdarbu zonā Lielvārdē. E.Helmanis atgādināja, ka daudzus sarežģījumus šajā objektā radījuši iepriekšējo būvdarbu veicēji, kuri visu vasaru nevarēja nodot ielas darbu turpināšanai jaunajiem būvuzņēmējiem, tāpēc darbi tika uzsākti vēlā rudenī. “Gan projekta pārņēmējs, Ogres novada pašvaldība, gan iedzīvotāji ir ķīlnieka lomā. Lai nepazaudētu šim projektam piesaistīto valsts finansējumu, darbus nevarēja atlikt, tāpēc šobrīd mēs esam ierobežoti laikā, bet būvniecības procesā diemžēl ir darbi, ko var veikt tikai pie labiem laika apstākļiem. Cenšamies izdzīvot šajos apstākļos,” norādīja E. Helmanis, piebilstot, ka projekta īstenošanā sarežģījumus radījis jau neveiksmīgais projekta aizsākums.