Sestdiena, 20.07.2024 04:21
Ramona, Ritma
Otrdiena, 20. jūnijs, 2023 14:09

Ceļu būvdarbus uz autoceļa A6 Lielvārdē plāno pabeigt līdz oktobrim

Ogresnovads.lv
Ceļu būvdarbus uz autoceļa A6 Lielvārdē plāno pabeigt līdz oktobrim
Otrdiena, 20. jūnijs, 2023 14:09

Ceļu būvdarbus uz autoceļa A6 Lielvārdē plāno pabeigt līdz oktobrim

Ogresnovads.lv

VSIA Latvijas Valsts ceļi informē, ka darbus uz Daugavpils šosejas (A6) no pilsētas robežas līdz Kaibalai (51,30.–56,70. km) plānots pabeigt līdz oktobrim. Patlaban turpinās ceļa segas pārbūve, Rumbiņas upes caurtekas remonts, kā arī gājēju un velosipēdistu infrastruktūras izbūve.

Būvdarbu ietvaros tiks pārbūvēta ceļa sega cauri visai Lielvārdei, kā arī tiks izbūvēta jauna gājēju un velosipēdistu infrastruktūra, pārbūvētas autobusu pieturvietas, apgaismojums un uzstādīti jauni satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi. 1938. gadā uzbūvēto tiltu pār Rumbiņu atjaunos, saglabājot esošo tilta velvi un balstus.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība VIA un VIANOVA par līgumcenu 9 250 663 (ar PVN). Šajā summā un līgumā ietilpst arī seguma atjaunošana A6 posmā no Ogres līdz Ķegumam, kas jau ir pabeigta. Būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts EAE.

Jau informējām, ka 29. maijā Ogres novadā viesojās satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs. Viņš norādīja, ka šogad Lielvārdes apkārtnē plānots atjaunot arī ceļa segumu autoceļam Lielvārde – Rozītes 2,2 km garumā un atjaunot ceļa segumu posmam Dzelmes – Veckrape 5,7 km garumā.

Kā norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, vairāki lielvārdieši pie viņa vērsušies ar lūgumu ierīkot drošu gājēju pāreju pāri A6 autoceļam Lielvārdē krustojumā ar Gaismas ielu. “Gājēju pāreja šajā vietā projektā nebija paredzēta. Vērsos pie satiksmes ministra J.Vitenberga, tika rasts risinājums. Ceļa pārbūves gaitā šajā vietā tiks ierīkota droša gājēju pāreja,” piebilst E.Helmanis.