Piektdiena, 19.04.2024 03:03
Fanija, Vēsma
Piektdiena, 2. decembris, 2022 14:19

CSDD atgādina par nepieciešamību mašīnas aprīkot ar ziemas riepām

Leta
CSDD atgādina par nepieciešamību mašīnas aprīkot ar ziemas riepām
Piektdiena, 2. decembris, 2022 14:19

CSDD atgādina par nepieciešamību mašīnas aprīkot ar ziemas riepām

Leta

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) atgādina, ka no ceturtdienas, 1.decembra, satiksmē drīkst piedalīties tikai tādi transportlīdzekļi, kuri ir aprīkoti ar ziemas riepām, informēja CSDD pārstāvji.

CSDD un Valsts policija regulāri veic kopīgas transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles uz ceļa visā Latvijas teritorijā un CSDD šī brīža situāciju ceļu satiksmes drošības jomā ieskicē gana satraucošu. Lai arī pastāvīga sniega sega un apledojums lielā daļā Latvijas teritorijas jau ir gandrīz divas nedēļas, veiktajās kontrolēs uz ceļa katrs ceturtais līdz piektais transportlīdzeklis nav atbildis tām prasībām, kas stājas spēkā no 1.decembra.

Šonedēļ otrdien un trešdien veiktajās pārbaudēs Ropažu, Ogres, Baldones, Spuņciema un Jūrmalas apkārtnē, no pārbaudītajiem 742 transportlīdzekļiem 12 automašīnām joprojām bija vasaras riepas, 28 automašīnām protektoru dziļums bija mazāks par trīs milimetriem, 57 automašīnām protektoru dziļums bija robežās no trīs līdz četriem milimetriem, bet 68 automašīnām protektoru dziļums bija robežās no četriem līdz pieciem milimetriem.

Tāpat arī CSDD apkopotā informācija liecina, ka līdz pat 10% transportlīdzekļu šajās dienās veikuši tehnisko apskati, kas neatbilst ziemas riepu prasībām.

CSDD atgādina, ka ziemas riepu protektoru dziļumu no 1.decembra līdz 1.martam transportlīdzekļi ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem ir vismaz četri milimetri, autobusiem - vismaz trīs milimetri, transportlīdzekļi ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem - vismaz divi milimetri, bet piekabēm - vismaz 1,6 milimetri.