Sestdiena, 18.05.2024 08:56
Ēriks, Inese, Inesis
Otrdiena, 7. maijs, 2024 10:00

"Daugavas vārtus" pārņem Zemkopības ministrija

Ogres Vēstis Visiem
"Daugavas vārtus" pārņem Zemkopības ministrija
Foto: Ogresnovads.lv
Otrdiena, 7. maijs, 2024 10:00

"Daugavas vārtus" pārņem Zemkopības ministrija

Ogres Vēstis Visiem

Atbilstoši valdības lēmumam ministrija pārņems nekustamo īpašumu «Daugavas vārti» 0,583 hektāru platībā ar dambi Ogrē, kā arī nekustamo īpašumu «Daugavas vārti» 0,15 hektāru platībā Tīnūžu pagastā. Kā informē ministrija, lai nepieļautu Daugavas krastu noskalošanos, ir sistemātiski jāveic ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbi un regulāri jāuztur kārtībā krastu aizsargbūves, tostarp jānostiprina būvju pamati un apdraudētās būves.

Daugavas posmos, kuros saglabājušies dabiski krasti, jānovērtē erozijas ietekme un jāīsteno dažādi aizsargpasākumi, lai nozīmīgi samazinātu dambju pārrāvuma risku un iespējamos neatgriezeniskos zaudējumus, kas varētu tikt nodarīti cilvēkiem, apkārtējai videi, infrastruktūrai un Ogres pilsētai.

Lai piesaistītu finanšu līdzekļus Ogres aizsargdambja daļas atjaunošanai, plānots īstenot projektu, izmantojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna komponentes «Klimata pārmaiņas un vides ilgtspēja» reformu un investīciju virziena «Pielāgošanās klimata pārmaiņām» investīciju «Investīcijas plūdu risku mazināšanas infrastruktūrā». Savukārt finansējumu investīcijas īstenošanai piešķir un administrē Lauku atbalsta dienests, tāpēc pašvaldība nevar būt projekta pieteicēja šajā programmā, lai patstāvīgi izdarītu investīcijas attiecīgajā objektā. Šā iemesla dēļ tiek veikta īpašnieka maiņa.