Piektdiena, 24.05.2024 18:54
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 11. oktobris, 2023 10:53

Dažu dienu laikā vēl 10 000 parakstu pret Stambulas konvenciju

Andris Šimfs, biedrība "Vecāku Alianse"
Dažu dienu laikā vēl 10 000 parakstu pret Stambulas konvenciju
Unsplash.com
Trešdiena, 11. oktobris, 2023 10:53

Dažu dienu laikā vēl 10 000 parakstu pret Stambulas konvenciju

Andris Šimfs, biedrība "Vecāku Alianse"

Reaģējot uz Saeimas 5. oktobra balsojumu, ar kuru faktiski tika noraidīts 12 973 Latvijas pilsoņu kolektīvais iesniegums par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai,  biedrības «Vecāku alianse» pārstāvis Andris Šimfs aicināja  turpināt vākt parakstus, lai šo tautas pieprasījumu varētu iesniegt Saeimā atkārtoti, ar jauniem parakstiem.

Šobrīd iniciatīvu «Par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai» platformā  «ManaBalss» ir parakstījuši jau vairāk nekā 25 000 iedzīvotāju. Iniciatīvas autors,  Andris Šimfs ir gandarīts par lielo sabiedrības aktivitāti, kas ir spējusi nodrošināt to, ka dažu dienu laikā ir izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu atkārtotam kolektīvajam iesniegumam Saeimā.

Pamatojot iniciatīvu, A. Šimfs uzsver :  «Vardarbība sabiedrībā un ģimenē ir nopietna un risināma problēma, tomēr Stambulas konvencija nepiedāvā kvalitatīvi būtiskus pasākumus vardarbības novēršanai sabiedrībā papildus tiem, ko Latvijā jau nodrošina esošā likumdošana, toties papildus uzliek valstij smagu finansiālu, organizatorisku un ideoloģisku apgrūtinājumu, pieprasot pamatos pārveidot sabiedrības struktūru visās tās dzīves jomās – kultūrā, izglītībā, sociālajās normās, paradumos un tradīcijās, tostarp pārņemot kontroli pār cilvēku privātās dzīves telpu un ģimenes dzīvi. Stambulas konvencijā ir iekļauti instrumenti, kas paver ceļu pārāk plašām jēdziena gender jeb «sociālais dzimums» interpretācijām, apdraudot ne tikai Latvijas tradicionālo kultūru un ģimeniskās vērtības, bet arī veselīgas sabiedrības pastāvēšanu ilgtermiņā. Šādas izpratnes uzspiešana bērniem un pusaudžiem ir pretrunā ar starptautiski un konstitucionāli atzītām tiesībām vecākiem izglītot savus bērnus atbilstoši savai pārliecībai un vērtībām.

Latvija, nepievienojoties Stambulas konvencijai, izvairītos no nelabvēlīgām izmaiņām sabiedrības apziņā, saglabājot Satversmē paredzētās vērtības, un pasargātu sabiedrību no Stambulas konvencijā paredzēto sociāli konstruēto dzimumu formu uzspiešanas.»

Kā zināms, Ārlietu komisija bija sagatavojusi Saeimas lēmuma projektu, ar kuru aicināja Ministru kabinetu informēt Eiropas Padomes ģenerālsekretāru par valsts nodomu nepievienoties Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu.

Tas nozīmētu Eiropas Padomes ģenerālsekretāra informēšana par valsts nodomu nepievienoties konvencijai  un faktisku paraksta atsaukšanu. Tomēr 5.oktobra Saeimas sēdē šis priekšlikums neguva deputātu viarākuma atbalstu.

Šobrīd A. Šimfs ir sagatavojis atkārtotu kolektīvo iesniegumu parlamentam  atkārtoti lūdzot LR Saeimu izskatīt iepriekšminēto iniciatīvu un rast risinājumu – neratificēt "Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu" (Stambulas konvenciju) un atsaukt Latvijas pievienošanos Eiropas Komisijas aicinājumam Eiropas Savienībai parakstīt un ratificēt Stambulas Konvenciju.