Otrdiena, 21.05.2024 14:12
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Ceturtdiena, 9. maijs, 2024 09:47

Divdesmit gadi Eiropā

Esmaja.lv / OgreNet
Divdesmit gadi Eiropā
Eiropas Savienības karoga pacelšana Svētā Gara tornī / Valsts prezidenta kanceleja
Ceturtdiena, 9. maijs, 2024 09:47

Divdesmit gadi Eiropā

Esmaja.lv / OgreNet

Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Dažādos pasākumos un aktivitātēs kopā tiek stiprināta izpratne par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, kultūru dažādību un vērtībām.

Kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai ir pagājuši 20 nozīmīgi gadi, kuros brīva Latvija ir attīstījusies demokrātiskā un vienotā Eiropas valstu kopienā. Taču brīvība un demokrātija ik dienu ir jāapliecina no jauna. Mūsu rokās ir nākotnes veidošana – process, kas prasa centīgu ikdienas darbu. 

Lai veidotu sabiedrības, jo īpaši skolēnu zināšanas un izpratni par Latviju Eiropas Savienībā, iekļaujot ar demokrātiju un Eiropu saistītus jautājumus mācību un pasākumu saturā, ir uzsākta jauna Eiropas dienas tradīcija – Rokasspiediens Eiropai.

mceu_71060617811715236747304.jpg

Šī tradīcija radusies Īrijā, un tās pamatā ir ideja, ka rokasspiediens ir simbols, kas apliecina cieņu, sadarbību un vienlīdzību –Eiropas Savienības pamata vērtības.  Atzīmējot Latvijas divdesmitgadi Eiropā un svinot demokrātiju, skolas tiek aicinātas piedalīties aktivitātē “Rokasspiediens Eiropai.” Katrā vecumposma grupā iespējams izmantot tai piemērotāko rokasspiediena veidu. Piemēram, sākumskolas skolēni Eiropas dienā var izmantot piedāvāto spēles kartīti un paspiest roku savas skolas direktoram, kādam smaidīgam cilvēkam, vai cilvēkam, kura apģērbā atrodama noteikta krāsa, u.c.; pamatskolas skolēni var izstrādāt paši savus principus rokasspiedienu tālākai nodošanai, māca tos citiem, piedalās video konkursā; savukārt vidusskolēni rokasspiedieniem izmanto tehnoloģijas, sociālos medijus un lietotnes.

Vairā informācija par iniciatīvu šeit