Sestdiena, 13.04.2024 16:56
Egils, Egīls, Nauris
Otrdiena, 18. jūlijs, 2023 08:58

Domei kašķis ar Tiesībsargu

Ogres Vēstis Visiem
Domei kašķis ar Tiesībsargu
Unsplash.com
Otrdiena, 18. jūlijs, 2023 08:58

Domei kašķis ar Tiesībsargu

Ogres Vēstis Visiem

Vijolnieks Raimonds Melderis pasūdzējies Tiesībsargam par Ogres novada domi, Tiesībsargs taisījis Ogres novada domei netīkamu atzinumu, un tagad jau Ogres novada dome lūdz vēlreiz izvērtēt atteikumu vijolniekam Melderim un taisīt citādu atzinumu.

Tiesībsarga atzinumam ir rekomendējošs raksturs – tā vairs nedarīt. Un tik tiešām, pat gribēdama dome vēlreiz nevar nodarīt pāri vijolniekam Melderim, jo vēlreiz neuzaicināt viņu uz 2023. gada Ogres pilsētas svētkiem nav iespējams.

Mūziķis uzskata, ka atteikumu izpelnījies, jo sociālajos tīklos izplatījis kritisku viedokli par Ogres novada pašvaldību. Sociālajā tīklā "Facebook" viņš 17. aprīlī ierakstījis visnotaļ pesimistisku vēstījumu: "Vai ir vērts dzīvot Ogrē? Iesakiet labāku pašvaldību, kur apmesties un maksāt nodokļus…".

Patiešām novada domes ziņu arhīvs liecina, ka iepriekš viņš spēlējis dažādos novada kultūras pasākumos, piemēram, marta beigās piedalījās koncertā Ogres Mūzikas un mākslas skolā. Rēķinājies, ka arī pilsētas svētkos varēs spēlēt, taču saņēmis atteikumu. Neesot tādas vajadzības. Paralēli aizcirkulēja bauma, ka vijolnieks savu izteikumu dēļ ievietots kādā mistiskā Ogres mēra «melnajā sarakstā», itkā tā paša ieraksta dēļ feisbukā. Dome tāda saraksta esamību noliedz, bet Kultūras centrs skaidrojās, ka pilsētas svētkos žanriski nebija vajadzības pēc Meldera vijoles. Galu galā Melderis apvainojās, vērsās Tiesībsarga birojā, un tagad jau kašķis turpinās starp domi un Tiesībsargu.

Vispirms Tiesībsargs atsūtīja domei un visiem citiem interesentiem vēsti, ka dome un Kultūras centrs aplami rīkojušies. Tiesībsargs aicina sakārtot pašvaldības iekšējo un ārējo komunikāciju, bet Kultūras centram rekomendē atvainoties Raimondam Melderim.

Dome ar Tiesībsarga viedokli iepazinās un atzina to par galīgi aplamu esam:

«Iepazīstoties ar atzinumu, konstatējams, ka Tiesībsargs, vērtējot tā rīcībā un publiskajā telpā esošo informāciju, pārbaudes lietā nav rīkojies taisnīgi un objektīvi, proti, savus secinājumus balstījis nevis uz iegūtiem un pārbaudītiem pierādījumiem, bet gan veicot vispārējus pieņēmumus.» Vairāku lapu garumā sīki un smalki izpreparēts katrs Tiesībsarga konstatējums un katra konflikta epizode. Bet noslēgumā
pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale aicina:

"Ievērojot minēto, Ogres novada pašvaldība novērtē Tiesībsarga iesaisti jautājuma risināšanā ar mūziķi Raimondu Melderi un lūdz Tiesībsargam atkārtoti izvērtēt visus lietā iesniegtos pierādījumus un pārskatīt savus atzinumā minētos secinājumus, vērtējot pašvaldības un Ogres novada Kultūras centra darbības atbilstību labas pārvaldības principam."

Var puslīdz droši prognozēt, ka visas konfliktā iesaistītās puses arī pēc šādas publiskas izskaidrošanās paliks katra pie sava viedokļa. Ne pašvaldība lūgs piedošanu vijolniekam Melderim, ka nav gribējusi klausīties viņa muzicēšanā pilsētas svētkos, ne arī Tiesībsargs vērtēs un kritizēs paša taisītu atzinumu.