Sestdiena, 13.07.2024 02:27
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 15. maijs, 2023 11:14

Elkšņos svin jauna rūpnīcas korpusa būvniecības sākumu jeb Pirmās lāpstas svētkus

Ogresnovads.lv
Elkšņos svin jauna rūpnīcas korpusa būvniecības sākumu jeb Pirmās lāpstas svētkus
Elkšņos svin jauna rūpnīcas korpusa būvniecības sākumu jeb pirmās lāpstas svētkus. 12.05.2023.
Pirmdiena, 15. maijs, 2023 11:14

Elkšņos svin jauna rūpnīcas korpusa būvniecības sākumu jeb Pirmās lāpstas svētkus

Ogresnovads.lv

12. maijā Elkšņos, Palejas ielā 2, notika Pirmās lāpstas svētki, kuros piedalījās visi projektā iesaistītie, simboliski dodot zaļo gaismu jaunas rūpnīcas būvniecībai. Šajā vietā pamazām tiek attīstīta ideja par Skandināvijas industriālā parka izveidi.

Pasākumā piedalījās “Kilen Baltic” vadītājs Roberts Kaufiņš, uzņēmuma “BJ Svets” valdes loceklis Urbans Hedmans, arī “Kilen Baltic” un “Killenkryset” īpašnieks Jans Persons, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, kā arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, paužot prieku par ārvalstu investoru interesi, uzņēmējdarbības attīstību un investīcijām Ogres novadā.

“Es novēlu, lai jums veicas. Jūs esat izvēlējušies pareizu vietu, kur investēt naudu. Ogre, Ogres novads, ir ne tikai Latvijas ģeogrāfiskais centrs, bet arī Baltijas ģeogrāfiskais centrs. Mēs kā ierēdņi saprotam, ka tieši uzņēmējs ir pats pamats gan valstij, gan arī tai kopienai, kurā viņš veido savu produktu. Tāpēc mēs Ogres novadā uzņēmējus cienām un godinām,” sacīja E.Helmanis.

Pagājušā gada septembrī šajā vietā Zviedrijas komercīpašumu attīstītāja “Kilenkrysset AB” meitas uzņēmums “Kilen Baltic” atklāja jaunu, modernu un efektīvu saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotni, investējot tajā 2,5 miljonus eiro un radot 40 jaunas darba vietas.

Šobrīd Paleju ielā 2 jaunas rūpnīcas korpusa būvniecību plāno uzsākt zviedru uzņēmums “BJ Svets”. Uzņēmums Zviedrijā izveidots 1971. gadā un tā pamatdarbība ir tērauds un metināšana. Uzņēmums pēdējo trīs gadu laikā strauji attīstījies, dubultojis apgrozījumu un izjūt vajadzību palielināt jaudu. Tāpēc uzņēmuma vadība pieņēmusi lēmumu būvēt jaunu rūpnīcu 2500 kvadrātmetru platībā, par labāko vietu investīcijām atzīstot Ogres novadu, kur ir laba dažādu resursu pieejamība.

Jaunajā rūpnīcā plānota metāla konstrukciju ražošana un tā darbu varētu sākt pēc pusotra gada.