Otrdiena, 23.04.2024 14:03
Georgs, Jurģis, Juris
Trešdiena, 27. jūlijs, 2022 15:04

EP Ainavas balvas nacionālajā atlasē arī Ogres novada pašvaldības pieteikums

ogresnovads.lv
EP Ainavas balvas nacionālajā atlasē arī Ogres novada pašvaldības pieteikums
Trešdiena, 27. jūlijs, 2022 15:04

EP Ainavas balvas nacionālajā atlasē arī Ogres novada pašvaldības pieteikums

ogresnovads.lv

Ir noslēdzies Eiropas Padomes (EP) Ainavas 8. sesijas nacionālās atlases pieteikumu iesniegšanas posms, kurā ir saņemti 11 pieteikumi. Savus īstenotos projektus ainavu jomā ir pieteikušas Aizkraukles, Augšdaugavas, Ādažu, Dienvidkurzemes, Jēkabpils, Ogres, Saulkrastu novadu,  Jūrmalas, Liepājas, Ventspils valstspilsētu pašvaldības, kā arī biedrība “Popes muiža”.

Ogres novada pašvaldība EP Ainavas balvas nacionālajā atlasē ir iesniegusi pieteikumu “Krasta iela un Krasta ielas lejas promenāde”.

Krasta ielas un Krasta ielas lejas promenādes pārbūve tika veikta laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam. Labiekārtojot šo teritoriju Ogres upes krastā, ir izveidota mūsdienīga vide rekreācijai, kas veic arī sociālās, ekonomiskās un vides aizsardzības funkcijas. Ir izveidots skatu laukums, tribīnes; respektējot esošo dabas un kultūrvēsturisko vidi, izvietoti soli un dažādi mazo arhitektūras formu vides objekti. Promenāde ir kļuvusi par dažādu kultūras pasākumu norises vietu, kā arī iemīļotu vietu ogrēniešu un tūristu atpūtai.  Uz promenādei pieguļošās Ogres upes speciāli uzbūvētas pontona skatuves notiek koncerti, kurus ērti skatīties un klausīties no izbūvētajiem skatu tribīnes.

Ar pieteikumiem var iepazīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājaslapā šeit: 

Pašlaik pieteikumus vērtē plānošanas reģioni, ņemot vērā Eiropas Padomes izvirzītos kritērijus: kā projekts ietekmē teritorijas attīstību ekonomiskā, sociālā un vides jomā; cik plaši var izmantot projekta pieredzi; kā projekta plānošanā un ieviešanā piedalās  sabiedrība; kāda ir projekta nozīme izpratnes veidošanā par ainavu vērtību, vai  projekta īstenošanai izstrādāts īpašs plānošanas dokuments. Papildu punktus par īpašu projekta devumu attiecīgajā nozarē piešķirs Zemkopības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas un Latvijas Arhitektu savienības  pārstāvji. Nacionālās atlases rezultāti tiks paziņoti šī gada 20. oktobrī starptautiskajā Eiropas Padomes Ainavu dienā.

Eiropas Padomes Ainavas balva tiek organizēta saskaņā ar Eiropas ainavu konvencijas 11. pantu, lai apzinātu veiksmīgi īstenotus projektus vai iniciatīvas ar reāli uztveramu ieguldījumu ainavu aizsardzībā, pārvaldībā un/vai plānošanā, un veicinātu pieredzes apmaiņu ainavu kvalitātes uzlabošanas jomā. Katra valsts Eiropas konkursam drīkst pieteikt vienu projektu, tāpēc jau septīto reizi ministrija organizē nacionālo atlasi, kuras uzvarētājs pārstāvēs Latviju starptautiskā mērogā.