“Rokenrols visos laikos ir bijusi dumpinieku un pretstāvētāju mūzika. Ar šo koncertu kā ar kārtīgu zibens spērienu vēlamies apliecināt rokmūzikas aizrautību, humānismu un atgādināt, ka vislielākais spēks pasaulē ir katra cilvēka brīvā griba,” saka “Pērkons”. Paši “pērkonieši” īpaši šim festivālam plāno atjaunot leģendārā koncerta vēsturisko programmu “Lai top!”, kurā līdztekus grupas līdera, komponista Jura Kulakova nu jau par rokmūzikas klasiku kļuvušajām dziesmām skanēs arī “Pērkons” basģitārista Jura Sējāna, solistes Ievas Akurateres un komponista Imanta Kalniņa skaņdarbi.
Festivālā uz skatuves kāps latviešu folkmetāla grandi “Skyforger” un par klasiskās mūzikas huligāniem dēvētā grupa “Dagamba”. Gaidāmas negaidītas muzikālas performances, piedaloties mūziķim Reinim Sējānam, vijolniecei Justīnei Kulakovai - Sipņevskai un citiem viesmāksliniekiem, īstā Jura Kulakova garā apvienojot roka un akadēmiskās mūzikas jaudu. Skatītāji varēs piedzīvot arī dažādas “pērkonīgas” dullības, kultūras aktivitātes, radošas darbnīcas, aktivitātes ģimenēm un konkursus.
Šogad aprit 40 gadi kopš 1985. gada 6. jūlija, kad pēc "Pērkons" uzstāšanās Ogres estrādē grupas rokenrola enerģētikas un brīvības gara iedvesmoti jaunieši, saceļoties pret komunistiskās ideoloģijas žņaugiem, ceļā uz Rīgu izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus. Jauniešu emocijas un tam sekojošo tiesas procesu pret koncerta skatītājiem savā leģendārajā filmā “Vai viegli būt jaunam?” fiksēja un atainoja kinodokumentālists Juris Podnieks. Padomijā nepieredzētā jauniešu protesta akcija noveda pie jau iepriekš par dumpīgu uzskatītā “Pērkona” atkārtota aizlieguma, taču kļuva arī par priekšvēstnesi pārmaiņām sabiedrībā, kas vēlāk noveda pie Atmodas un Latvijas neatkarības atgūšanas.
Ogres estrādes celtniecība tika uzsākta 1965. gada ziemā, plānotā estrādes vieta bija priedēm un eglēm apaugušais Bāku kalns. Tikai nocērtot kokus, izlaužot celmus, veicot ievērojamus grunts norakšanas darbus tika iegūta vieta estrādes būvniecībai. Darbi tika veikti steigā, jo jūlijā bija plānota estrādes atklāšana, atzīmējot Padomju Latvijas dibināšanas 25. gadadienu. Lai gan būve vēl nebija pabeigta, 1965.gada 11. jūlijā estrādē notika Ogres un Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona Dziesmu un deju svētki, pulcējot divus tūkstošus dalībnieku un 15 tūkstošus skatītāju.







