Otrdiena, 18.06.2024 12:50
Alberts, Madis
Piektdiena, 9. februāris, 2024 11:41

Iesniegts projekta pieteikums par aizsargdambja atjaunošanu Ogrē

Leta
Iesniegts projekta pieteikums par aizsargdambja atjaunošanu Ogrē
Ilustratīvs foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 9. februāris, 2024 11:41

Iesniegts projekta pieteikums par aizsargdambja atjaunošanu Ogrē

Leta

VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" ir parakstījusi pirmos piecus līgumus par valsts meliorācijas sistēmas aizsargdambju atjaunošanu no Atveseļošanas fonda līdzekļiem, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

ZM skaidro, ka Mārupes novadā plānots atjaunot Ratnieku-Biteslejas poldera aizsargdambi un Straupciema poldera aizsargdambi, Dienvidkurzemes novadā - Bernātu poldera aizsargdambi un Bārtas labā krasta aizsargdambi un ūdensnoteku, savukārt Jelgavas novadā - Auces poldera aizsargdambi. Aizsargdambju atjaunošana kopumā izmaksās gandrīz 9,05 miljonus eiro.

Noslēgtie līgumi paredz, ka visu piecu aizsargdambju un ūdensnotekas atjaunošana jāpabeidz līdz 2026. gada 30. jūnijam. Projektu īstenošanu administrē Lauku atbalsta dienests (LAD), bet visus darbus veiks "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi".

Vienlaikus ZM piebilst, ka iesniegts arī LAD projekta pieteikums par Ogres-1 poldera aizsargdambja Ogres pilsētā atjaunošanu. Patlaban pieteikums tiek izvērtēts.

Paredzēts, ka pretplūdu pasākumus veiks kopumā 21 valsts meliorācijas sistēmu objektā - astoņās sūkņu stacijās, 12 aizsargdambjos un vienā kanālā. Visi iecerētie atjaunošanas un pārbūves darbi valsts nozīmes plūdu novēršanas objektos ir jāpabeidz līdz 2026. gada jūnija beigām, un kopējā atvēlētā summa ir 32,9 miljoni eiro no Atveseļošanas fonda naudas un 6,9 miljoni eiro no Latvijas valsts budžeta.

"Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" ir valsts meliorācijas sistēmu un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu būvniecības, uzturēšanas un ekspluatācijas būvju nodrošinātāja.