Svētdiena, 21.07.2024 23:11
Meldra, Meldris, Melisa
Svētdiena, 18. decembris, 2022 19:05

Iespējama ledus iešana upēs un palieņu applūšana

Leta
Iespējama ledus iešana upēs un palieņu applūšana
Svētdiena, 18. decembris, 2022 19:05

Iespējama ledus iešana upēs un palieņu applūšana

Leta

Gaidāmā atkušņa un lietus ietekmē upēs paaugstināsies ūdens līmenis, vietām tas notiks strauji, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Upju notece turpināja samazināties, bet ledus veidošanās dēļ ūdens līmenis vietām paaugstinājās. Tuvākajās dienās, kamēr gaidāms sals, upēs vēl veidosies un nostiprināsies ledus.

20.-23.decembrī Latviju skars plašs un intensīvs atkusnis. Kusīs gan sniegs, gan arī ledus sega. Strauji palielināsies upju notece, prognozē hidrologi.

Vairāku upju posmos sāksies ledus iešana, veidosies ledus sastrēgumi un iespējama zemāko vietu applūšana. Ūdens līmenis straujāk kāps Kurzemes upēs, kur ir biezākā sniega sega un kur gaidāma augstākā gaisa temperatūra.

Maksimālais ūdens līmenis upēs gaidāms no 24.decembra.

Pagājušajā ziemā jau 16.decembrī sākās ledus iešana Daugavā un Lielupē, vietām applūda palienes, dienu vēlāk no Ogres upes nākošas ledus un ūdens masas izpostīja vairākus privātmāju pagalmus.

Speciālisti atgādina, ka ledus biezums ir nevienmērīgs, zem sniega segas arī mazos ezeros ledus var būt trausls, un kāpt uz ledus ir bīstami.