Otrdiena, 25.06.2024 14:21
Maiga, Milija
Sestdiena, 4. februāris, 2023 09:00

Ikšķilē samazināsies siltumenerģijas tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Ikšķilē samazināsies siltumenerģijas tarifi
Sestdiena, 4. februāris, 2023 09:00

Ikšķilē samazināsies siltumenerģijas tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus SIA “Ikšķiles māja”.

No š.g. 1.marta lietotājiem Ikšķilē siltumenerģijas tarifs būs 196,45 EUR/MWh jeb par 3,4% zemāks, salīdzinot ar esošo tarifu. Tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes cenas samazināšanos biržā. SIA “Ikšķiles māja” gadījumā šis ir ceturtais tarifa samazinājums, kopš tirgū vērojamas salīdzinoši straujas dabasgāzes cenu izmaiņas. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 91,4%. Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, jo tarifa apmērs pārsniedz valstī noteikto augstāko atbalsta slieksni 150 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 113,65 EUR/MWh.

Minētajam komersantam ir SPRK piešķirta atļauja, ko komersants izmanto brīdī, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam, SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē. Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Ikšķiles māja” iesniedza š.g. 19.janvārī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK (uz 02.02.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 25 siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Līdz ar to februārī gaidāmas izmaiņas arī citu Latvijas pašvaldību teritorijās. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem š.g. februārī var iepazīties interaktīvajā tarifu kartē.

Siltumenerģijas tarifus nosaka bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.