Trešdiena, 24.07.2024 09:27
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Otrdiena, 6. jūnijs, 2023 12:11

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji bez maksas varēs nodot elektrotehniku, makulatūru, stiklu un tekstilu

Ogresnovads.lv
Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji bez maksas varēs nodot elektrotehniku, makulatūru, stiklu un tekstilu
Otrdiena, 6. jūnijs, 2023 12:11

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji bez maksas varēs nodot elektrotehniku, makulatūru, stiklu un tekstilu

Ogresnovads.lv

Otrdien, 13. jūnijā, vides pakalpojumu uzņēmums “CleanR” Ikšķiles un Tīnūžu pagastos organizē Eko dienu, kad iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no nevajadzīgās elektrotehnikas, makulatūras, stikla iepakojuma un tekstila, informēja “CleanR” Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Akcijā var piedalīties Ikšķiles un Tīnūžu pagastu iedzīvotāji, kuriem ir noslēgts līgums ar CleanR par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un kuri būs iepriekš pieteikušies.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas izmantot EKO dienu, obligāti jāpiesakās līdz 8.jūnijam (ieskaitot). Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāpiesaka pie sava nama apsaimniekotāja līdz 6. jūnijam (ieskaitot).

Privātmāju iedzīvotāji dalību akcijai var ātri un ērti pieteikt CleanR pašapkalpošanās portālā un mobilajā lietotnē MANAI VIDEI sadaļā “Pieteikumi”, izvēloties apakšsadaļu “Akcijas pašvaldībā”. Pieteikumu var sūtīt arī uz e-pastu .

Pieteikumā obligāti jānorāda: adrese, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma Nr. un aptuvenais nododamo atkritumu apjoms un veids.

Pieteikto atkritumu savākšana Ikšķiles un Tīnūžu pagastos notiks 13.maijā, sākot no pulksten 7.00 rītā. Izvešanas dienā pieteiktie atkritumi obligāti jāizliek CleanR darbiniekiem pieejamā vietā ārpus privātīpašuma teritorijas vai pie atkritumu konteineriem daudzdzīvokļu māju pagalmos.

Makulatūras, stikla iepakojuma, sadzīves elektrotehnikas un tīra, atkārtotai lietošanai derīga apģērba un apavu savākšana un izvešana notiks bez maksas. Atkritumiem jābūt sašķirotiem pa veidiem.

Eko dienā bez maksas varēs nodot:

• lielo sadzīves tehniku (ledusskapji, veļas mašīnas, elektriskās plītis, trauku mazgājamās mašīnas un līdzīga tehnika);

• mazo sadzīves tehniku (mikroviļņu krāsnis, blenderi, elektriskie svari, virtuves kombaini, kafijas automāti, putekļsūcēji, fēni, tējkannas un līdzīga tehnika);

• makulatūru (sausu, pašiem nevajadzīgu aprakstītu rakstāmpapīru, vecus katalogus, bukletus, laikrakstus, žurnālus, grāmatas, papīra iesaiņojumus un līdzīgus papīra izstrādājumus);

• stikla iepakojumu (burkas un pudeles. Netiks pieņemts – logu stikls, spoguļi, trauki un līdzīgi stikla izstrādājumi);

• tekstilu (tīru, lietošanai derīgu apģērbu, apavus un mājas tekstilu – aizkarus, gultasveļu, galdautus un tamlīdzīgi. Tiks pieņemts tikai maisos ievietots tekstils.).

“Iedzīvotājiem svarīgi atcerēties, ka nevajadzīgas elektropreces jānodod neizjauktā veidā. Ja ir vairākas maza izmēra vienības, elektrotehniku vēlams ielikt kastē vai caurredzamā maisā. Tikmēr stikla pudeles un burkas, tukšas jāsaliek kastē vai maisā, bet laikraksti, žurnāli, rakstāmpapīrs, grāmatas un cita veida makulatūra jāsasien saiņos vai jāsaliek kastē. Tāpat arī tekstils jāievieto cieši aizsietos mainos,” atgādināja Rumpane.

Akcijā netiks pieņemti nekādi cita veida atkritumi - sadzīves un lielgabarīta atkritumi, būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis, logi u. c. būvniecības vai remonta pārpalikumi), logu stikls, spoguļi, trauki un līdzīgi stikla izstrādājumi, automašīnu riepas un tamlīdzīgi.

Par iespējam pieteikt būvniecības, lielgabarīta vai cita veida atkritumus, kas “EKO dienā” bez maksas netiks izvesti, CleanR aicina interesēties pašapkalpošanās portālā MANAI VIDEI vai, rakstot uz e-pastu .