Sestdiena, 13.04.2024 15:45
Egils, Egīls, Nauris
Otrdiena, 13. jūnijs, 2023 08:48

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji šodien varēs bez maksas nodot elektrotehniku, makulatūru un tekstilu

Vita Kalniņa, Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja asistente
Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji šodien varēs bez maksas nodot elektrotehniku, makulatūru un tekstilu
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 13. jūnijs, 2023 08:48

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji šodien varēs bez maksas nodot elektrotehniku, makulatūru un tekstilu

Vita Kalniņa, Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja asistente

Vides pakalpojumu uzņēmums “CleanR” 13. jūnijā rīko EKO dienu, dodot iespēju iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, makulatūras, stikla iepakojuma un tekstila, kas salikts maisos. Iedzīvotājiem, kuri vēlas piedalīties akcijā, obligāti iepriekš jāpiesakās.

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem, kuriem ir noslēgts līgums ar CleanR par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tiek organizēta EKO diena. Šogad akcijā bez maksas tiks izvesta nolietotā elektrotehnika, makulatūra, stikla iepakojums – pudeles un burkas, kā arī pašiem vairs nevajadzīgs, bet lietošanai vēl derīgs tekstils.

Būtiski !! Jebkāda cita veida atkritumi – riepas, lielgabarīta, būvniecības vai cita veida atkritumi - akcijā pieņemti netiks!

“EKO dienā” bez maksas varēs nodot:

lielo sadzīves tehniku (ledusskapji, veļas mašīnas, elektriskās plītis, trauku mazgājamās mašīnas un līdzīga tehnika);

mazo sadzīves tehniku (mikroviļņu krāsnis, blenderi, elektriskie svari, virtuves kombaini, kafijas automāti, putekļsūcēji, fēni, tējkannas un līdzīga tehnika);

makulatūru (sausu, pašiem nevajadzīgu aprakstītu rakstāmpapīru, vecus katalogus, bukletus, avīzes, žurnālus, grāmatas, papīra iesaiņojumus un līdzīgus papīra izstrādājumus);

stikla iepakojumu (burkas un pudeles. Būtiski – logu stikls, spoguļi, trauki un līdzīgi stikla izstrādājumi EKO dienā pieņemti netiks!)

Tekstilu (tīru, lietošanai derīgu apģērbu, apavus un mājas tekstilu (aizkarus, gultasveļu, galdautus un tamlīdzīgi) jāievieto maisos).

Iedzīvotājiem, kuri vēlas izmantot EKO dienu piedāvājumu, obligāti jāpiesakās no 1. līdz 8.jūnijam (ieskaitot).

Privātmāju iedzīvotāji dalību akcijai var ātri un ērti pieteikt CleanR pašapkalpošanās portālā un mobilajā aplikācijā MANAI VIDEI sadaļā “Pieteikumi”, izvēloties apakšsadaļu “Akcijas pašvaldībā”. Pieteikumu var sūtīt arī uz e-pastu .

Pieteikumā obligāti jānorāda:

adrese;

sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma Nr.

aptuvenais nododamo atkritumu apjoms un veids.

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāpiesaka pie sava nama apsaimniekotāja līdz 6. jūnijam (ieskaitot).

Makulatūras, stikla iepakojuma, sadzīves elektrotehnikas un tīra, atkārtotai lietošanai derīga apģērba un apavu savākšana un izvešana notiks bez maksas.

Pieteikto atkritumu savākšana Ikšķilē un Tīnūžu pagastā notiks 13.jūnijā, sākot no pulksten 7.00 rītā. Izvešanas dienā pieteiktie atkritumi obligāti jāizliek CleanR darbiniekiem pieejamā vietā ārpus privātīpašuma teritorijas vai pie atkritumu konteineriem daudzdzīvokļu māju pagalmos.

ATGĀDINĀM!

Nolietotās elektropreces jānodod neizjauktā veidā! Ja ir vairākas maza izmēra vienības, elektrotehniku vēlams ielikt kastē vai caurredzamā maisā.

Stikla pudeles un burkas, tukšas jāsaliek kastē vai maisā (logu stikls un cita veida stikls netiks pieņemts).

Avīzes un žurnālus, rakstāmpapīru, grāmatas un cita veida makulatūra jāsasien saiņos vai jāsaliek kastē.

Tekstila atkritumus saliktus maisā, vislabāk ir cieši aizsiet ar diviem mezgliem, lai būtu drošs, ka maiss neatsiesies vaļā.

Akcijā netiks pieņemti nekādi cita veida atkritumi - sadzīves un lielgabarīta atkritumi, būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis, logi u.c. būvniecības vai remonta pārpalikumi), automašīnu riepas un tamlīdzīgi.

Par iespējam pieteikt būvniecības, lielgabarīta vai cita veida atkritumus, kas EKO dienā bez maksas netiks izvesti, CleanR aicina interesēties pašapkalpošanās portālā MANAI VIDEI vai rakstot uz e-pastu .

Autors:
Vita Kalniņa, Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja asistente