Ceturtdiena, 20.06.2024 11:05
Maira, Rasa, Rasma
Trešdiena, 8. maijs, 2024 10:37

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem iespēja atbrīvoties no elektrotehnikas, tekstila, makulatūras un stikla

Informāciju sagatavoja AS "CleanR Grupa"
Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem iespēja atbrīvoties no elektrotehnikas, tekstila, makulatūras un stikla
Trešdiena, 8. maijs, 2024 10:37

Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem iespēja atbrīvoties no elektrotehnikas, tekstila, makulatūras un stikla

Informāciju sagatavoja AS "CleanR Grupa"

2024. gada 19. maijā “CleanR” un “Zaļā josta” organizē Tīrmājas akciju Ikšķiles un Tīnūžu pagastā, lai iedzīvotāji varētu ērti un bez maksas atbrīvoties no nokalpojušās un sev nevajadzīgas elektrotehnikas, tekstila, stikla iepakojuma un makulatūras.

Lai piedalītos akcijā, Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem no 10. līdz 16. maijam jāpiesakās, norādot savu adresi un aptuveno atkritumu daudzumu, ko plānots nodot. “CleanR”, saņemot šo informāciju, izveidos speciālu maršrutu, lai apbraukātu katru no adresēm un savāktu norādītos atkritumus.

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji Tīrmājas akcijai var pieteikties, sazinoties ar savu nama apsaimniekotāju, savukārt privātmāju iedzīvotāji aicināti noformēt pieteikumu pašapkalpošanās platformā vai mobilajā lietotnē manai.videi.lv.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar “CleanR” klientu apkalpošanas centru, rakstot uz e-pasta adresi  vai zvanot uz numuru 67111001.

Visi izvedamie nestandarta atkritumi daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem iepriekšējā vakarā vai Tīrmājas akcijas dienā līdz plkst.6.00 rītā jānovieto blakus atkritumu konteineriem, bet privātmāju iedzīvotājiem tie jāizliek vietā, kur tiek izstumti konteineri to tukšošanas dienā.

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni; tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus; makulatūru, piemēram, grāmatas, avīzes, žurnālus, burtnīcas; stikla iepakojumu – kastē vai maisā ievietotas tukšas stikla pudeles un burkas.

Elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumos, jo tā izgatavota no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot.  

Akcijā varēs nodot arī stikla iepakojumu – pudeles un burkas. Savukārt akcijas laikā netiks pieņemts spoguļstiklu, siltumnīcas vai mājas logu stiklu u.tml. Tāpat tajā varēs atbrīvoties no makulatūras – avīzēm, kartona kastēm, grāmatām, žurnāliem u.tml.