Otrdiena, 18.06.2024 12:26
Alberts, Madis
Trešdiena, 27. marts, 2024 10:31

Izveidota Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija līdz 2027. gadam

Latvijas Lielo pilsētu asociācija
Izveidota Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija līdz 2027. gadam
Foto - pixabay.com
Trešdiena, 27. marts, 2024 10:31

Izveidota Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija līdz 2027. gadam

Latvijas Lielo pilsētu asociācija

3. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas Lielo pilsētu asociācija organizē konferenci “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija 2027”, lai diskutētu par pilsētu lomu un nozīmi valsts attīstības veicināšanā, kā arī prezentētu jaunizveidoto Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju līdz 2027. gadam.

“Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas 2027” mērķis ir veicināt valstspilsētu ilgtspējīgu, integrētu attīstību un stiprināt starptautisko konkurētspēju, kā arī savstarpēju sadarbību jaunu attīstības izaicinājumu risināšanā, pilnvērtīgi izmantojot katras valstspilsētas attīstības potenciālu un ekonomiskās priekšrocības.  

“Valstspilsētām kā vēsturiski lielākajiem Latvijas attīstības centriem ir būtiska loma valsts kopējās attīstības un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā, un tā aizvien turpina pieaugt. Gadu simtiem ilgā vēsture liecina, ka tieši pilsētas ir bijušas dzinējspēks, kas veicinājis gan pašu pilsētu, gan tām piegulošo teritoriju un visa reģiona ekonomisko izaugsmi un attīstību. Jaunizveidotā valstspilsētu darbības stratēģijas paredz stiprināt un koordinēt vienotu valstspilsētu lomu un sadarbību gan reģionālā, gan nacionālā līmenī. Par to konferencē plānots diskutēt kopā ar ekspertiem un valstspilsētu mēriem,” norāda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Normunds Audzišs.

Konferencē piedalīsies RTU Arhitektūras un dizaina institūta vadošais pētnieks Dr. habil. arch. Jānis Krastiņš, arhitekti Reinis Liepiņš un Artis Zvirgzdiņš, kā arī ekonomists Ģirts Rungainis un antropologs, pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš. Savukārt “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju 2027” prezentēs SIA“Reģionālie projekti” vadītāja, ekonomiste Līna Dimitrijeva.

Diskusiju daļā par valstspilsētu darbības stratēģijas izaicinājumiem un mērķiem diskutēs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas valstspilsētu mēri un izpilddirektori, piedaloties Pārresoru koordinācijas centra vadītājam Pēterim Vilkam un Latvijas Pašvaldību savienības vecākajam padomniekam Mārim Pūķim.  

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. Asociācijas biedres ir 10 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera, Jēkabpils un Ogres novads.