Piektdiena, 19.04.2024 02:12
Fanija, Vēsma
Pirmdiena, 30. oktobris, 2023 09:06

Jau šīs nedēļas nogalē notiks pirmais Ogres novada NVO forums

Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība
Jau šīs nedēļas nogalē notiks pirmais Ogres novada NVO forums
Pirmdiena, 30. oktobris, 2023 09:06

Jau šīs nedēļas nogalē notiks pirmais Ogres novada NVO forums

Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība

Sestdien, 4. novembrī, plkst.11.00, Ogres novada aktīvie iedzīvotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, tiksies pirmajā Ogres novada nevalstisko organizāciju forumā. Dalību šajā nozīmīgajā pasākumā pieteikušas jau 25 Ogres novada nevalstiskās organizācijas.

Pēc reģionālās reformas Ogres novads ir kļuvis krietni lielāks. Ievērojami pieaudzis arī to biedrību skaits, kas šobrīd darbojas Ogres novadā, jo kopā sanākušas pilsētas un pagasti ar senām un daudzveidīgām biedrošanās un darbošanās tradīcijām. Taču par daudzām savu kolēģu aktivitātēm biedrību biedri bieži uzzina novēloti vai arī neuzzina nemaz. Ticam, ka mēs ar prieku apmeklētu, piemēram, labdarības izsoli vai atbalstītu grāmatas atvēršanas svētkus, vai iepazītu Ogres pilsētas arhitektūru profesionāli un radoši vadītās ekskursijās, ja vien par to savlaicīgi uzzinātu. 

Tāpēc esam nolēmuši satikties, lai iepazītos, pastāstītu par savas biedrības mērķiem, par plāniem tuvākā un tālākā nākotnē. Lai vienotos par sadarbību, kas, iespējams, varētu ļaut virzīties uz priekšu ātrāk un veiksmīgāk.

4. novembrī klausīsimies labās prakses piemērus un ideju darbnīcā kopā ar profesionāļiem diskutēsim par to, kā iesaistīties pašiem un iesaistīt citus pašvaldības dzīvē. Tāpat abpusēji vērtīgas solās būt sarunas ar pašvaldības pārstāvjiem un deputātiem - pirmajā, iepazīšanās sarunā, diskutēsim par NVO un pašvaldības sadarbību: kas strādā veiksmīgi un kā pietrūkst. 

Ogres novada NVO forumu organizē Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība sadarbībā ar publisko un privāto partnerattiecību biedrību “Zied zeme”. Plašāka informācija par pasākumu un pieteikšanos pieejama šeit.

Pirmais Ogres novada nevalstisko organizāciju forums norisināsies Lielvārdē, koprades telpā “CoLabora Lielvārde”, Ausekļa ielā 1a.“CoLabora Lielvārde” ir vieta, kur satikties, strādāt, mācīties. Koprades telpa ir atvērta sabiedrības iniciatīvas pasākumiem, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību, teritorijas sociālekonomisko izaugsmi un jaunu sadarbības formu rašanos.