Pirmdiena, 22.04.2024 15:46
Armanda, Armands
Trešdiena, 27. decembris, 2023 22:35

Jaunais vilciens. Beidzot!

Ogres Vēstis Visiem
Jaunais vilciens. Beidzot!
LETA
Trešdiena, 27. decembris, 2023 22:35

Jaunais vilciens. Beidzot!

Ogres Vēstis Visiem

Aizkraukles dzelzceļa līnija, kurā tiek apkalpoti Ogres novada iedzīvotāji, ir piemērota jauno elektrovilcienu lietošanai. Pirmie «Škoda Vagonka» sastāvi decembra vidū jau palaisti, un braucēji steidz iepazīties ar «Vivi». 

Šādu smieklīgu nosaukumu jaunajiem vilcieniem piešķīruši «Pasažieru vilciena» zīmolvedības meistari, tomēr čehu vilciens ir gana nopietns izstrādājums. Savā pirmajā darbadienā divi reisi atbrauca uz Ogri un atpakaļ uz Rīgu, viens – no Rīgas līdz Lielvārdei. Braucēju atsauksmes ir pamatā pozitīvas. Vilciens ir kluss, negaudo, uzņemot ātrumu, nav dzirdama ierastā sliežu klaboņa. Vagoniem sānos ir tablo, un nav jāgudro, vai perons un vilciens īstais. Pārskatāmi ekrāni atrodas arī vagonu iekšpusē.

Iekāpšana, protams, nesalīdzināmi ērtāka nekā vecajos vilcienos. Telpas iekšā vairāk, jo vilcienā nav tamburu, kur neapzinīgi braucēji reizumis līda pīpēt un čurāt. Vilcienā ir plaša tualete ar lielu spoguli. Salonā uzturēšanās kopumā ērta – vienīgi tajā pusē, kur sēdekļi pa divi kopā, augumā raženākam braucējam ceļgali duras priekšējā beņķī. Divriteņiem vieta nav paredzēta, par tiem vienkārši aizmirsa, taču «Pasažieru vilciens» solās līdz pavasarim ko darīt lietas labā. Ņemot vērā, cik gadu tika solīti jaunie vilcieni, nevar zināt, par kura gada pavasari runa. Kopumā čehiem saskaņā ar līgumu šogad bija jāpiegādā 32 vilcienu sastāvi. Pagaidām līdz regulārai kursēšanai sagatavoti trīs.