Ceturtdiena, 20.06.2024 11:30
Maira, Rasa, Rasma
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 14:47

Kandidāte uz vietu EP nepatīkami pārsteidz sabiedrību ar "reti tiešu vēstījumu"

OgreNet
Kandidāte uz vietu EP nepatīkami pārsteidz sabiedrību ar "reti tiešu vēstījumu"
Foto: Ekrānuzņēmums no "X"/Rihards Kols
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 14:47

Kandidāte uz vietu EP nepatīkami pārsteidz sabiedrību ar "reti tiešu vēstījumu"

OgreNet

Sociālajos tīklos sabiedrības uzmanību pievērsusi viena no partijas "Saskaņa" līderēm uz krēslu Eiropas Parlamentā (EP) Olga Petkeviča. Publicētajā fotogrāfijā, kurā viņa redzama ar "kokošņiku" (senu precētas krievu sievietes galvassegu) stāvam starp burtiem V un Z, daudzi pamanījuši divdomības.

EP kandidāts Rihards Kols no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" uzskata, ka attēlā atklāti pausts "reti tiešs vēstījums".

Tēržēsanas platformā "X" Rihards Kols raksta: “Reti tiešs vēstījums – atbilstošs tērps un ieņemtā pozīcija starp visai zīmīgajiem “V” un “Z” – no Kremļa lakstīgalu partiju bloka, kas, kopā ar stostīgo ne-līdz-galam veiksmīgo mēģinājumu debašu laikā nosaukt Putinu par kara noziedznieku, nodod visu, ko nepieciešams saprast.

Pie viena vēl var izlikties par muļķi, izlikties, ka pilnīgi nejauši tā nostājās, fons ir nejaušs — lai pakaitinātu pārējos –, un vienlaikus piemiegt ar aci, jo “savējie sapratīs”. Sakritība – varbūt, diez vai, bet likumsakarība tā ir pavisam noteikti. Viņa, tāpat kā pārējie šī “virziena” pārstāvji, protams, ir par mieru. Vai pamieru. Jebkurā gadījumā - par mieru par jebkādu, jebkuru cenu.

Viņi savās galvās jau sen upurējuši brīvību par labu kaut kādam, vienalga kādam mieram - vienalga, kas okupē un ko dara, sak’, galvenais, ka miers. Izmantojiet savas vēlēšanu tiesības, neļaujiet sevi EP pārstāvēt šiem mierinātājiem, ždanokveidīgajiem, valsts atdevējiem — lai ko viņi tur pārstāvēs, tie noteikti nebūsim mēs.”

Ekrānuzņēmums no "X"

Daļa sociālo tīklu lietotāju norāda, ka neredz šajā attēlā nejaušības, bet gan apzinātu rīcību.

Ekrānuzņēmums no "X"

Ekrānuzņēmums no "X"

Ekrānuzņēmums no "X"

Sabiedrības uzmanību sociālajos tīklos piesaistījis arī Mārtiņa Dauguļa, RSU Sociālo zinātņu fakultātes prodekāna un politologa, ieteikums pēc EP priekšvēlēšanu debatēm Latvijas Televīzijā. Viņš atklājis, kā izvērtēt, kuram atdot savu balsi.

Mārtiņš norādīja, ka neizšķiršanās starp dažādām izvēlēm ir pamatota, jo ir kandidāti, kuri ar niansētām atšķirībām iestājas par vienu un to pašu lietu. Tādos gadījumos vislabāk izvērtēt, kāda ir kandidātu attieksme pret Zaļo kursu, kāda ir viņu attieksme pret to, kur Eiropa dabūs naudu. Tomēr tikpat svarīgs ir arī cilvēciskās simpātijas aspekts, tāpēc ir svarīgi uzdot jautājumu, vai jūs gribētu, lai šis cilvēks ir jūsu znots vai vedekla. “Tad, kad padomā caur šādu prizmu, tad uzreiz sakārtojas sapratne,” M.Daugulis uzsver.