Trešdiena, 24.04.2024 15:16
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2023 17:38

Klinšu kāpšanas siena ir atvērta apmeklētājiem

Ogresnovads.lv
Klinšu kāpšanas siena ir atvērta apmeklētājiem
Ogresnovads.lv
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2023 17:38

Klinšu kāpšanas siena ir atvērta apmeklētājiem

Ogresnovads.lv

No šī gada 22. aprīļa klinšu kāpšanas siena Ogrē, Zvaigžņu ielā 11 ir atkal atvērta apmeklētājiem.
27. aprīļa Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par izmaiņām kāpšanas sienas izmantošanas cenrādī no 28. aprīļa. Tās saistītas ar papildu inventāra iegādi, apsaimniekošanas izmaksu pieaugumu, sporta pakalpojuma un inventāra pieejamību. Jāatzīmē, ka turpmāk, uzrādot OGRES NOVADNIEKA karti, būs pieejamas pakalpojumu maksas atlaides.

Darba laiki un jaunais cenrādis pieejams Ogres novada sporta centra mājas lapā (https://ogressportacentrs.lv/klinsu-kapsanas-siena-ogre/). Iepriekšēja rezervācija un apmaksa jāveic aplikācija BOOKLA!

Par klinšu kāpšanas sienas izbūves projektu

Klinšu kāpšanas siena ir izveidota, atjaunojot 20. gadsimta industriālo mantojuma būvi – ūdenstorni, kas tika projektēts 1968. gadā un netika izmantots jau kopš 80. gadu nogales. Ūdenstornim apkārt izbūvēta klinšu kāpšanas siena – boulderinga moduļsiena MoonBoard un ātrumkāpšanas modulis Etalons.

20 līdz 24 metrus augstā, 1050 m2 platībā izbūvēta klinšu kāpšanas siena paredzēta sportistu, kalnu tūristu, alpīnistu un citu interesentu treniņiem. Blakus lielajai sienai izbūvēta arī mazāka – 2,5 – 4,5 metrus augsta (145 m2 platībā) kāpšanas siena bērniem un jauniešiem.

Zem abiem objektiem ir ieklāts gumijas amortizējošais segums un amortizējošo matraču segums, zem bērnu kāpšanas sienas – amortizējošo matraču segums. Projekta ietvaros ir arī veikti apkārtējās teritorijas labiekārtošanas darbi – ierīkots inventāra nomas punkts tipveida konteinerā, izbūvēts apgaismojums, ierīkoti dekoratīvie stādījumi, uzstādītas atkritumu urnas, soli, velostatīvi, skatu platforma, sēta. Virs ūdenstorņa ir redzams šī gada sākumā izveidotais vides objekts – Bētlemes zvaigzne -, kas tika iedegta gadu mijas svētkos un arī turpmāk tiks iedegta Ziemassvētku laikā.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2021. gada 26. augustā, būvdarbi tika pabeigti 2022. gada 15. augustā. Būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību veica SIA “Falkors climbing solutions”.

Kāpšanas siena, kas savu darbību uzsāka 2022. gada 20. augustā, kā sporta inventāra objekts tika nodots apsaimniekošanai Ogres novada sporta centram.