Otrdiena, 18.06.2024 12:02
Alberts, Madis
Trešdiena, 8. novembris, 2023 11:24

Lāčplēša diena Ogrē

Ogresnovads.lv
Lāčplēša diena Ogrē
Trešdiena, 8. novembris, 2023 11:24

Lāčplēša diena Ogrē

Ogresnovads.lv

11. novembrī Lāčplēša dienā Ogrē godināsim Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un novērtēsim iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā.
Plkst. 17.00 aicinām doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem. Gājiena dalībniekiem sasniedzot monumentālo Latvijas valsts karogu, Plkst. 17.15 pie tā norisināsies svinīgais piemiņas brīdis.

Līdz ar tumsas iestāšanos uz Ogres novada pašvaldības domes ēkas tiks demonstrēta šogad producēta īsfilmas LĀČPLĒSIS un dokumentālā īsfilma 1916. OGRE. STRĒLNIEKI. DAUGAVA. Savukārt Ogres novada Kultūras centra logos ar gaismas un skaņas palīdzību, atdzīvosies Latvijas tautai nozīmīgi simboli, kas ataino brīvības cīņu, neatkarību un mīlestību pret savu valsti. Gaismas instalācija Ogres novada Kultūras centra logos būs vērojama vakaros no 10. līdz 21. novembrim līdz ar tumsas iestāšanos.

No 10. novembra Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāmas izstādes LĀČPLĒŠA ORDENIS. OGRES NOVADA VAROŅU STĀSTI. Rokoperas LĀČPLĒSIS tērpu izstāde un instalācija LATVJU ZEME VAĻĀ STĀV!

Savukārt Lāčplēša dienas vakarā  plkst. 21.30 televīzijas kanālā LTV1 būs skatāms pēc Ogres novada pašvaldības iniciatīvas tapušais, 28. jūlijā Lielvārdē izskanējušais Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS jaunais iestudējums.  Iestudējums tapa atzīmējot Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, kā arī rokoperas 35. gadskārtu.

Lāčplēša dienā pilsētu greznos Latvijas valsts karogi un līdz ar tumšas iestāšanos Arkveida un trošu gājēju tilti pār Ogres upi iekrāsosies sarkanbaltsarkanā krāsā.