Piektdiena, 19.07.2024 06:01
Digna, Jautrīte, Kamila
Ceturtdiena, 4. janvāris, 2024 12:59

Lai atkritumi nepiesaltu pie konteinera malām, tie atbilstoši jāizmet

Lai atkritumi nepiesaltu pie konteinera malām, tie atbilstoši jāizmet
Ceturtdiena, 4. janvāris, 2024 12:59

Lai atkritumi nepiesaltu pie konteinera malām, tie atbilstoši jāizmet

Kad gaisa temperatūra pazeminās zem nulle grādiem, atkritumi, ja tie netiek atbilstoši izmesti, var piesalt pie konteinera malām, tāpēc esam apkopojuši praktiskus padomus, lai tie nesamirktu, nesasaltu un nepiesaltu, informē “CleanR” Sadzīves atkritumu departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Ziemā ir īpaši svarīgi atkritumus izmest maisā. Šis nosacījums attiecas arī uz bioloģiski noārdāmiem atkritumiem, kurus brūnajā konteinerā ieteicams izmest bioloģiski degradējamā vai papīra maisiņā. Tāpat svarīgi, lai atkritumi konteinerā netiktu sapresēti.

Slapji atkritumi aukstā laikā var piesalt pie konteinera apakšas un malām, kā rezultātā tā saturs nebūs izberams konteinera tukšošanas brīdī. Tāpēc aicinām iedzīvotājus pārliecinies, ka konteinera vāks vienmēr ir aizvērts, lai tajā izmestajam saturam nevarētu piekļūt nokrišņi – sniegs vai lietus. Tāpat ir svarīgi, lai konteinerā netiktu izmesti šķidri atkritumi, piemēram, zupa, piens, kefīrs u.tml., kas var veicināt atkritumu iesalšanu.

“Privātmāju īpašnieki atkritumu maisus sākotnēji var izlikt ārā un tikai pēc kāda laiciņa izmest konteinerā, jo maisa saturs būs atdzisis, tāpēc tas nepiesals pie konteinera. Izmetot siltu maisu, rodas kondensāts un atkritumi var piesalt pie konteinera malām,” saka Rumpane.

Ja tomēr atkritumi ir piesaluši un vairāk nekā puse konteinera satura šā iemesla dēļ nav tikusi izvesta, aicinām sazināties ar atkritumu apsaimniekotāja “CleanR” klientu servisu, kas izvērtēs papildu atkritumu izvešanas iespēju. Informējot par šādu situāciju, klientam jānorāda, cik daudz atkritumu palika konteinerā. 

Sazināties ar klientu servisu var pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv, rakstot uz e-pasta adresi  vai zvanot uz numuru 67111001.