Piektdiena, 19.04.2024 02:57
Fanija, Vēsma
Trešdiena, 18. maijs, 2022 15:06

Laivu brauciens pa Ogres upi guvis lielu atsaucību

ogresnovads.lv
Laivu brauciens pa Ogres upi guvis lielu atsaucību
Trešdiena, 18. maijs, 2022 15:06

Laivu brauciens pa Ogres upi guvis lielu atsaucību

ogresnovads.lv

Sestdien, 14. maijā Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar laivu nomu “2 airi” organizēja laivu braucienu pa dabas parku “Ogres ieleja” - no Ogresmuižas līdz Meņģelei. Lai gan laikapstākļu prognozes nebija iepriecinošas, starta vietā pie jaunā trošu tilta Ogresmuižā pulcējās liels pulks laivotgribētāju – gan pieredzējuši laivotāji, gan cilvēki ar nelielu laivošanas pieredzi – kopumā 54 cilvēki un viens suns.

Pirms brauciena sākuma laivotāji iepazinās ar dienas plānu, informāciju par maršrutu, kā arī noklausījās drošības instruktāžu. Tālāk katrs savā tempā devās lejup pa straumi, kas bija ļoti ātra un mierīgie posmi mijās ar krācītēm, kas padarīja braucienu mazliet izaicinošu. Netrūka braucēju, kas izpeldējās aukstajā ūdenī, dažas ekipāžas pat divas reizes. Taču brauciena dalībnieki bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzēja viens otram, piemēram, izgāzt ūdeni no laivām, kā arī tikt atpakaļ laivās, lai brauciens varētu turpināties.

Astoņu stundu garā brauciena vidū bija apstāšanās vieta pie “Ogrēnu” mājām, kur laivotāji iestiprinājās ar zupu, iedzēra siltu tēju, kā arī sasildījās un žāvēja drēbes pie ugunskura vai nelielajā pirtiņā. Laivotājus mērcēja ne tikai upes ūdens, bet arī lietus. Saulīte lutināja tikai īsu brīdi, bet par spīti tam laivotāju sejas rotāja smaids un prieks par pieveikto ne vieglo distanci, kā arī gandarījums par piedzīvoto dienu svaigā gaisā, klausoties skanīgajās putnu dziesmās un vērojot garām slīdošās pavasara ainavas dabas parkā “Ogres ieleja”.

Ja arī tu vēlies izbaudīt pavasara piedzīvojumu uz ūdens:

-sameklē kompāniju;

-izvēlies piemērotāko maršrutu: https://ej.uz/Ogres-upe (šobrīd Ogres upe ir laivojama tikai lejpus Meņģeles uz zemāk);

-sazinies ar laivu nomu  (kontaktus meklē sadaļā “Inventāra noma”: www.visitogre.lv);

-dodies ceļā, kamēr ūdens līmenis Ogres upē ir pietiekošs.

Informācijai par nākamajiem pasākumiem seko līdzi www.visitogre.lv mājaslapā un Visit Ogre Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja Ogres novada Tūrisma informācijas centrs