Sestdiena, 13.07.2024 21:56
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 12. oktobris, 2023 20:15

Lašu un taimiņu nārsta laikā notverta maluzvejnieku grupa

Valsts Vides dienests
Lašu un taimiņu nārsta laikā notverta maluzvejnieku grupa
Ceturtdiena, 12. oktobris, 2023 20:15

Lašu un taimiņu nārsta laikā notverta maluzvejnieku grupa

Valsts Vides dienests

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori, naktī no 10. uz 11. oktobri vienā no Vidzemes lašupēm, aizturēja 4 cilvēku grupu par lašveidīgo zivju iegūšanu, izmantojot duramos rīkus -  žebērkļus.

Aizturēšanas brīdī upē atradās divas personas ar lukturiem un  žebērkļiem rokās, pārējās divas viņiem sekoja gar upes krastu. Pēc inspektoru pieprasījuma personas izkāpa no upes ar duramiem rīkiem. Tās bija nodūrušas divas taimiņu mātītes 52 cm un 54 cm garas.

Par izdarīto pārkāpumu uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi, saskaņā ar Zvejniecības likuma 30. panta sesto daļu, kas nosaka, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem, piemēro administratīvo naudas sodu no 280 līdz 700 EUR. Aizturētajām personām būs jāatlīdzina arī zivju resursiem nodarītie zaudējumi 715 EUR apmērā par katru bojā gājušo zivi.

Personas savu vainu atzina un izdarīto nožēloja. Vienlaikus mutiski skaidrojot, ka iepriekšējā dienā jaukuši uz lašupes izveidotu lielu bebru aizsprostu, lai lašveidīgās zivis tiktu uz nārsta vietām. Līdz ar to viņi uzskatot, ka par paveikto darbu pelnījuši atlīdzību no upes – ar žebērkli nodurt kādu zivi pašpatēriņam.

VVD atgādina - sākot ar 1. oktobri, Latvijas ūdeņos sācies lašu un taimiņu ieguves lieguma periods, kas iekšējos ūdeņos ilgs līdz 31. decembrim, bet Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē –  līdz 15. novembrim.  Nārsta laiks ir sevišķi jutīgs periods lašveidīgajiem - tie kļūst vieglāk pieejami to ikru un gaļas kārotājiem. VVD vides inspektori lieguma periodā veic pastiprinātu kontroli lašu un taimiņu nārsta upēs.