Svētdiena, 16.06.2024 21:33
Justīne, Juta
Trešdiena, 12. oktobris, 2022 13:41

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs"
Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai
Trešdiena, 12. oktobris, 2022 13:41

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs"

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) veic sagatavošanās darbus pārejai uz ziemas sezonu - tiek testēta un kalibrēta ziemas uzturēšanas dienesta tehnika, kā arī noliktavās tiek piegādāti nepieciešamie pretslīdes kaisāmie materiāli: sāls un sāls-smilts maisījums. Autoceļu uzturēšanā ziemas sezona sākas 16. oktobrī.

Ziemas darbos iesaistītās tehnikas vienības tiek sagatavotas jaunajai sezonai, lai to darbība atbilstu visām noteiktajām prasībām. Pirms ziemas sezonas tiek veikta kravas automašīnās uzstādīto GPS uzskaites sistēmas darbības pārbaude un kaisīšanas iekārtu kalibrēšana, lai, apstrādājot brauktuves ar pretslīdes materiālu, tiktu nodrošināts nepieciešamais izkaisītā materiāla daudzums.

LAU ziemas dienestā plāno izmantot vairāk nekā 620 dažādas tehnikas vienības: 209 kravas automašīnas, kas aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, 161 greiders, 122 ekskavatori, 126 traktori un 10 buldozeri. Sagādāti arī autoceļu brauktuves slīdamības samazināšanai nepieciešamie materiālu krājumi – noliktavās sāls ir vairāk nekā 28 000 tonnu apjomā, bet smilts-sāls maisījums sagatavots vairāk nekā 10 000 t apjomā.

Savukārt Ogres nodaļā ziemas dienestā plānots izmantot vairāk nekā 25 dažādas tehnikas vienības: 11 kravas automašīnas, kas aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, sešus traktorus, piecus greiderus, trīs ekskavatorus. Sagādāti arī autoceļu brauktuves slīdamības samazināšanai nepieciešamie materiālu krājumi – noliktavās sāls ir vairāk nekā 2000 tonnu apjomā, bet smilts-sāls maisījums sagatavots vairāk nekā 1000 t apjomā, Ogrenet informē Sigita Paula, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" Komunikācijas daļas vadītāja.

Par valsts autoceļu stāvokli aicina informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555. Savukārt autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" mājaslapas kartē (www.lau.lv), kā arī aplikācija "Waze".

LAU autovadītājus aicina sagatavoties ziemas sezonai, savlaicīgi veikt vasaras riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas principus mainīgos laika apstākļos.