Ceturtdiena, 20.06.2024 11:44
Maira, Rasa, Rasma
Trešdiena, 28. decembris, 2023 07:00

Latvijas Pasts: Adījumus Ukrainas atbalstam var nodot jebkurā pasta nodaļā

Latvijas pasts
Latvijas Pasts: Adījumus Ukrainas atbalstam var nodot jebkurā pasta nodaļā
Daļa no Jumpravas pasta nodaļā Ukrainas atbalstam nodotajiem adījumiem. Foto: Latvijas Pasts
Trešdiena, 28. decembris, 2023 07:00

Latvijas Pasts: Adījumus Ukrainas atbalstam var nodot jebkurā pasta nodaļā

Latvijas pasts

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam iniciatori sadarbībā ar Latvijas Pastu joprojām aicina Latvijas rokdarbnieces turpināt ziedot savus adījumus Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem, jo patlaban nepieciešami visa veida un izmēru adījumi. Jau vēstīts- šo sūtījumu bezmaksas pieņemšana visās Latvijas Pasta nodaļās turpināsies līdz 2022.gada beigām.

Biedrība Tavi draugi daļu īpaši krāšņu un tematiskās krāsās adītu zeķu un citu adījumu pārdod Rīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, lai šādi nopelnīto naudu ziedotu elektrības ģeneratoru iegādei Ukrainai.Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā jau otrā akcija Adījumi Ukrainas atbalstam sākās šā gada septembrī un turpināsies līdz 2022.gada nogalei. Līdz šim akcijas laikā visās pasta nodaļās ziedoti jau aptuveni 3500 kilogramu dažādu adījumu, kas nosūtīti uz Ukrainu vai nogādāti kara bēgļiem. Pašlaik, kad sākusies ziema, akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi sadarbībā ar Latvijas Pastu – aicina turpināt ziedot visas veida adījumus dažādos izmēros.


Gundega Vārpa, VAS Latvijas Pasts Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja ogrenet.lv,  vēsta: "Decembra sākumā Ogres novadā adījumi Ukrainas atbalstam nodoti visās pasta nodaļās – kurā vairāk, kurā mazāk, droši vien tas atkarīgs no teritorijas lieluma un aktīvo adītāju skaita, izskatās, ka aktīvākie adītāji ir Lielvārdē, jo Lielvārdes pasta nodaļā akcijas laikā katru dienu tiek atnests kāds sūtījums ar adījumiem, citu dienu to ir vairāk, citu – mazāk, bet katru dienu.

Jumpravā adījumus ziedojuši pieci klienti, Ogres 3.pasta nodaļā ziedoti pieci saiņi ar adījumiem, Madlienā un Ķeipenē akcijas sākumā adījumus nodeva daudz rokdarbnieku, bet tagad ir pieklusums, Suntažu pasta nodaļā rokdarbus ziedojušas divas adītājas.

Aicinām adītājus līdz gada beigām aktivizēties, jo ziema ir tas periods, kad ukraiņiem siltie adījumi nepieciešami visvairāk! Paldies visiem, kas jau iesaistījušies atbalsta akcijā un kas vēl to darīs! Paldies jums!"

"Aicinām sūtīt visu veidu adījumus dažādos izmēros – zeķes, cepures, šalles, cimdus, džemperus, jakas, kā arī pogājamās zeķes un piedurknes ievainotajiem; noderēs arī muguras sildītāji – aptuveni 30 cm platas jostas. Karavīriem domātās zeķes jāada no tīras vilnas, pievienojot mohēru; sintētiska dzija nederēs, jo lielā karstumā tā pielīp miesai. Karavīriem nepieciešami arī īpaši cimdi – ar brīvu īkšķa daļu, puscimdi ar aizdari, dubultie dūraiņi," uzsver viena no akcijas iniciatorēm biedrības Mēs Iecavai pārstāve Lauma Neimane. Viņa piebilst: "Ļoti lūdzam neziedot novalkātus adījumus – cienīsim cits citu un tos, kam visvairāk vajadzīga mūsu palīdzība!"Tāpat kā līdz šim, adījumus bez maksas pieņem visās Latvijas Pasta nodaļās. Akcijā ziedotos adījumus Latvijas Pasts nogādā biedrībai Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tos tālāk transportē uz Ukrainu. Uz paciņas ar adījumu lūgums norādīt šādu informāciju: Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads. Latvijas Pasta reģionālajās un Rīgas pasta nodaļās, kas atrodas tirdzniecības centros Akropole Alfa, Akropole Rīga, Origo un Spice, līdz 2023. gada 6. janvārim būs pieejama uzņēmuma Limbažu tīne ražotā 100% vilnas dzija par draudzīgu cenu.

Akcijas organizatori izsaka pateicību visām Latvijas rokdarbniecēm, kuras cītīgi adījušas un ziedojušas savus rokdarbus. "Mūsu radītais siltums ir vajadzīgs, jo tā ir dzīvība!" saka L.Neimane un aicina pievērst uzmanību vēl vienai biedrības Tavi draugi iniciatīvai – zeķes un citus adījumus tematiskā krāsā vai rakstos, kādos daudzām akcijas dalībniecēm patīk tos darināt, pārdod Ziemassvētku tirdziņā un nopelnīto naudu ziedo elektrības ģeneratoru iegādei.